תשובות קצרות לפי התורה על השערות מתחום

המדע, בנוגע לגיל היקום ומוצא החיים

הנקודות מוצגות לפי סדר ששת ימי הבריאה:

1. יום ראשון:

1.1.   בראשית – לפני כחמשת אלפים ושבע מאות שנה

פשט התורה (על פי מאמר זה) דוחה את הדעות הסמי תורניות (אף שיש להן מקורות ממדרשים) שלהלן, המנסות ליישב את פער השנים העצום, בנוגע לגיל העולם בין התורה לתיאוריה המדעית האקסטרפולצית[1], להלן עיקריהן:

1.1.1.היו עולמות קודמים שנחרבו, שקדמו לעולם-בריאה הנוכחית (ובכלל זה שהיו אלף דורות לפני מתן תורה).

1.1.2.ספירת השנים בתורה התחילה רק מימי בראשית (יום ראשון או שישי – בריאת האדם), וקודם לכן היה קיים עולם, ומכיוון שלא היה לו תוכן תורני, על כן התורה לא ציינה אותו.

1.1.3.הגדרה ואורך של יום אז - בימי הבריאה, איננו כבימינו – 24 שעות, אלא יתכן שיום ארך הרבה יותר עד לכדי מיליוני שנים. אף על פי כן, בדעה זו אכן יש אמת ויישוב תורני אמיתי למדע, והעניין יוסבר בפרק 4 - יום רביעי.

וכך, מאמר זה מעמיק ומחזק לכאורה את המחלוקת בין התורה למדע. כפי שיוסבר בהמשך, יתברר כי דווקא פשט התורה והבנת מהות הבריאה, הם שמתיישבים את הפער בין המדע לתורה בנוגע לגיל העולם ומוצא החיים. חלק ניכר מטענות אלו, הם מהסיבה שהתיאוריות המדעיות הינם "יבשות", ואינן לוקחות בחשבון עובדות פשוטים המתוארות בתורה, ויכולות להתיישב עם רוב המדע, אך מדענים רבים בוחרים להתעלם מהתורה.

וזאת מאחר שהתיאוריה המדעית אינה לוקחת בחשבון:

1.2.  בָּרָא – לשון בריאות, מושלמות, מוצר מוכן (ראה ערך: בריאתנות)[2]

1.3.  בְּרֵאשִׁית בָּרָא– גיל העולם לפי תיארוך הפחם

במחקר על גיל העולם לפי הפחם שנערך ע"י ירחון המדע 'סיינס' (מהדורת אוקטובר 1976) נמצא שגיל העולם הינו מספר אלפי שנים בודדות בלבד (ופסל את האפשרות שגיל הפחם ביוטה הינו 140 מיליון שנה).

1.4.    וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ - תיארוך חומרי גלם בארץ לפי פחמן רדיואקטיבי (C14):

מחקרים אחרונים מצביעים על היחס וההשפעה למערכת השמש, ולכן תיארוך זה מתיישב עם השינויים של תיארוך הקודם ליום רביעי בבריאה – בריאת המאורות. בכל אופן, הבדיקה היבשה, אינה לוקחת בחשבון, את העובדה כי היה אירוע היסטורי (-המבול) ששינה את פני העצמים תחתיו, וחשף את העצמים לכמות גופרית עצומה (המעוותת את גיל העצמים), לצד לחץ אטמוספרי של המים החמים: "נִבְקְעוּ כָּל-מַעְיְנֹת תְּהוֹם רַבָּה" (בראשית ז'), והמבול הוא שגורם לתיארוך ארוך באופן משמעותי מגילן הביולוגי[3] (וראה המשך בפרק 7 – המבול), ועל כך כבר עמד הפרשן המלבי"ם בפירושו על המבול, טרם המצאת הבדיקה.  בכל אופן, לבדיקה זו יש סטיות חמורות שאינן עומדות בקנה מידה פשוט ביותר, כגון: בדיקת כלבי ים חיים (בני זמנינו) נמצאו כבני 1,300 שנה (Antarctic journal vol. 6, sept-oct 1971, p.211) עד שלאחרונה הגדירו חיות מים שאינם ראויות לבדיקת הפחמן, רכיכות חיות וצעירות נמצאו בנות 23,000 שנה (Science journal vol. 141, 1963, p.634).         עוד מעניין להבחין כי מעגל החיים הראשון של הפחמן 14 - 5,750, הוא המעגל הראשון והוא תואם לגיל העולם התורני בימינו אנו.

1.5.   וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי אוֹר; וַיְהִי-אוֹר – המפץ הגדול

רבות ההשוואות בין הבריאה לפי התורה לתיאוריית המפץ הגדול, ולצידם דברי הזוהר על בריאת האור (הבלתי נראה) העליון האין-סוף ואחריו העולם החומרי התחתון (למול הגדרת המדע של "כדורי האש הקדומים המרוכזים באנרגיית אור (פלסמה ואלקטרומגנטיות)". בכל אופן, אין בן אנוש (חכם ורציני) שמצהיר כי ברי לו מה התהליכים שקרו ברגעים מדהימים אלו. להרחבה: מאמרו של פרופ' נתן אביעזר.

2. יום שני

 וִיהִי מַבְדִּיל, בֵּין מַיִם לָמָיִם וַיַּבְדֵּל בֵּין הַמַּיִם אֲשֶׁר מִתַּחַת לָרָקִיעַ, וּבֵין הַמַּיִם אֲשֶׁר מֵעַל לָרָקִיעַ

נסקור להלן את תוצאות המים מהמבול:

2.1.  נִבְקְעוּ כָּל-מַעְיְנֹת תְּהוֹם רַבָּה, וַאֲרֻבֹּת הַשָּׁמַיִם, נִפְתָּחוּ – המבול

סיכום הממצאים, כי רוב המאובנים, ובעיקר הגדולים, נמצאו בבורות ענק שנפערו באדמה.

2.2.  וַאֲנִי, הִנְנִי מֵבִיא אֶת-הַמַּבּוּל מַיִם עַל-הָאָרֶץ, לְשַׁחֵת כָּל-בָּשָׂר אֲשֶׁר-בּוֹ רוּחַ חַיִּים, מִתַּחַת הַשָּׁמָיִם:  כֹּל אֲשֶׁר-בָּאָרֶץ, יִגְוָע(בראשית ו')

למבול נמצאו שרידים ועדויות במקומות שונים ברחבי העולם, מהקניון הענק שבקולוראדו (אמריקה) ועד עומקי מחילות חול בבבל (אזכור המבול מופיע גם במסורות של עמי קדם, למשל האדם העשירי לדורות העולם במיתולוגיה היונית הוא דאוקליון, ששרד את אותו המבול, הרי שמו נוח בתורת משה). מוסכם על החוקרים כי הייתה שואה עולמית שהכחידה 96% מבעלי החיים, כשחיזוק לכך הוא לפי דמותם של גרגרי קוורץ בעלי מבנה המעיד שהם עברו תהליך התרסקות בלחץ עצום, בראיות להתפתחות גלי ענק בים. אם כן, עיקר המחלוקת (באופן בלתי מודע), היא על תיארוך המבול. בתלמוד[4] יש אפילו חיזוק לסברה שמטאור או שינוי שווי משקל הובילו לשואה בכדור הארץ.    היותו של המבול ים גבוה המכסה את ההרים הגבוהים, אומר שהמים היוו משקל אדיר של לחץ אטמוספרי על היבשה, למשך לפחות שנה, כמפורט בתורה. נוסף לכך, המים של המבול כללו מי גשמים מהשמיים, אך גם מים שיצאו מהאדמה. מים נקביים אלו, היו כנראה חמים, אולי חלקם אף רותחים, אולי חלקם כלבה ומגמה היוצאים מהר געש, ככתוב: "נִבְקְעוּ כָּל-מַעְיְנֹת תְּהוֹם רַבָּה" (בראשית ז'), דבר שמשבש את התיארוך של עצמים ומאובנים שנבדקים כיום עפ"י פחמן 14.

2.2.1.  וְהַמַּיִם, גָּבְרוּ מְאֹד מְאֹד--עַל-הָאָרֶץ; וַיְכֻסּוּ, כָּל-הֶהָרִים הַגְּבֹהִים, אֲשֶׁר-תַּחַת, כָּל-הַשָּׁמָיִם חֲמֵשׁ עֶשְׂרֵה אַמָּה מִלְמַעְלָה, גָּבְרוּ הַמָּיִם; וַיְכֻסּוּ, הֶהָרִים.. (בראשית ז')

נמצאו שרידים וסימנים גם במקומות גבוהים כמו בגראנד קניון בארה"ב, בהרי ההימלאיה, ויש אומרים שמצאו חלקים מתיבת נוח בהרי אררט..

2.3. התאבנות מהירה

התיאוריה (לפחות חלק מהטוענים לה) בנוגע להתאבנות גורסת כי תהליך זה חל במשך מיליוני שנים, כלומר – התאבנות איטית מאוד. מנגד, נמצא כי מים חמים (ו/או מים זורמים) הרווים בתרכובת גופרית (המצויה באפר וולקני) ומינרלים, יוצרים התאבנות מהירה[5]. תהליך זה חל גם היום: "בימינו, עצמות טריות שנופלות לתוך מעיינות מים מינרלים מתאבנות תוך שבועות"[6]. עוד נמצא, שהתפרצות געשית גורמת להתאבנות מסוימת, ומאידך חומרים כמו אפר וולקני ושמע של מים זורמים יוצרים תנאים טובים לשימור גופות בעלי חיים. הוכחה נוספת להתאבנות מהירה היא התאבנותם של יצורים עדינים (שאילו היתה התאבנות איטית היו נרקבים או נמסים) כגון עלי צמחים, דגיגונים, זבובים, שבריריות, שאיבריהם (עולל הצבע והעניים) נשתמרו היטב עד היום, וכך הצליחו להחיות חיידקים ממאובן ולהפיק מולקולות די-אן-איי מעלי צמח שהוערך בן 17 מיליון שנה (כביכול). ומאידך, "בחופה הצפוני של אלסקה קיים מרבץ של אלפי עצמות שאין להן סימן התאבנות כלשהוא. הן נראות ומורגשות במימוש כעצמות בקר ישנות, ומגלי המרבץ לא דיווחו עליו במשך 20 שנה כי חשבו שהן עצמות בקר ולא העלו בדעתם שמדובר בעצמות דינוזאורים" (קטע מסוף הספר המצוטט כאן). להלן דוגמאות של דגים בולעים דגים תוך כדי ההתאבנות המהירה: http://www.examiner.com/christian-worldview-in-national/fish-eating-a-fish-fossil-photoshopped, http://www.corbisimages.com/stock-photo/rights-managed/42-18647857/fossil-of-fish-eating-fish

2.3.1.      מאובני עצמות המתוארכות למיליוני השנים (בטעות), מתגלות כעצמות טריות

סלמנדה שמתוארכת לשמונה עשרה מיליון שנה נמצאה בשנת 2009 ע"י ד"ר מריה מק-נמרה, גיאולוגית מאונ' הקולג' בדבלין, עם רקמות שריר וכלי דם מלאים בדם. מדענים מאונ' ליברפול מצאו בשנת 2003 חלבונים בגוף איגואנודון שמתוארך ל-120 מיליון שנה. מדענים מאונ' מנצ'סטר חומרים "אורגניים" בנוצותיו המאובנות של עוף הארכאופטריקס. פרופ' מרי שוויצר ממונטנה מצאה כלי דם ותאי דם במצב "טרי" בשלד טירנוזאור רקס בשנת 1990, ובשנת 2009 מצאה רקמות במצב דומה בדרוסאור ברכילופוסאורוס שמתוארך ל-80 מיליון שנה (בטעות). גם בצומח נמצאו אבחונים תואמים, כגון, ביער עתיק בקנדה שגילו מתוארך ב-45 מיליון שנה נשתמרו גזעי עץ עלים וצמחייה, במצב לא-מאובן, כך שעדיין ניתן לחתוך ולשרוף.

2.4.  שכבות גיאולוגיות שלא מסודרות לפי תאוריית האבולוציה

זוחלים, אשר לדעת האבולוציה התפתחו לאחר הדו חיים (כגון הסימוריה), נמצאו בשכבות תחתונות (שכבה פרמיאנית), ואילו הדו חיים נמצאו מעליהם, בשכבה פנסילבניה, פער של 20 מיליון לפי האבולוציה (שסותרת את הגיאולוגיה). כמו כן, בשכבות אדמה גיאולוגיות המשויכות לתקופת הדינוזאורים, נמצאו חפצי בני אדם. להרחבה, ראה ספרם של מייקל קרמו וריצ'רד תומפסון: "ארכיאולוגיה אסורה".

2.5.  חיות "פרהיסטוריות" שחיות גם כיום – "מאובנים חיים"

להלן דוגמאות[7]: חשבו שדג הלטימריה או הקואלקנת'[8] נכחד בתקופת הדבון (שם שהומצא לתקופה שלא היתה). רכיכה Neopilina galatheae "הוכחדה" לפני 500 מיליון שנה, אך נמצאה חיה וצוהלת בשנת 1952. מאובן דיונון Vampyroteuthis infernalis  מתוארך ל"עשרות מיליוני" שנים, אך לבושתם של החוקרים, הוא נמצא חי ושוחה בחוף דרבן. דג "קולקנטוס" מתוארך ל-70/300 מיליון שנה, אך מתברר כי צדים אותו בשגרה עד היום. כריש פרהיסטורי שנתפס ביפן Rare "Prehistoric" Goblin Shark Caught in Japan. נמר זן נדיר מאוד של נמר New leopard Species Announced, החסחוסן הצלופחי (דג סחוס נדיר), השנבוב (יונק שמוצאו באפריקה מין מסוג  Orycteropusשהוא סוג יחיד במשפחת השנבוביים). דיונון ענק דג פרהיסטורי  A giant squid south of Tokyo on December 4 2006 Century-Old Fish Caught in Alaska. הנאוטילוס (מין מיוחד של קונכיות בעלת שתוארך לפני מאות מיליוני שנים) Sliced nautilus shell showing chambers. לצילומים של המאובנים הזהים לבעלי חיים כיום, ראה: http://www.youtube.com/watch?v=hlW19msWaa0 (דלג לדקה 5:30).

2.5.1.   וְזֶה, אֲשֶׁר תַּעֲשֶׂה אֹתָהּ:  שְׁלֹשׁ מֵאוֹת אַמָּה, אֹרֶךְ הַתֵּבָה, חֲמִשִּׁים אַמָּה רָחְבָּהּ, וּשְׁלֹשִׁים אַמָּה קוֹמָתָהּ. (הוראות לבניית תיבת נח)   -    הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ, בַּיָּמִים הָהֵם (תיאור הענקים בימי קדם[9])

בספר חנוך (שבמגילות קומראן) מתואר כי כל אמה בימים ההם הם בגודל 10,000 (עשרת אלפים) אמות של ימי המקרא (כלומר 150,000 מטר אורך), ולכן התיבה הייתה ענקית ועצומה בגודלה. תיאור זה מיישב את האפשרות שכל בעלי החיים היבשתיים יכלו להיכנס לתיבה. חיזוק נוסף לכך, שלפי ספר בראשית נח בנה את התיבה במשך 100 שנה.

 

3. יוֹם שְׁלִישִׁי

3.1.  יִקָּווּ הַמַּיִם מִתַּחַת הַשָּׁמַיִם אֶל-מָקוֹם אֶחָד, וְתֵרָאֶה, הַיַּבָּשָׁה

ֵׁם הָאֶחָד פֶּלֶג, כִּי בְיָמָיו נִפְלְגָה הָאָרֶץ" (בראשית י') - והיום מקובל שהיבשות היו בעבר יבשת אחת (גונדואנה).

3.2. וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תַּדְשֵׁא הָאָרֶץ דֶּשֶׁא עֵשֶׂב מַזְרִיעַ זֶרַע, עֵץ פְּרִי עֹשֶׂה פְּרִי לְמִינוֹ

לפי תיארוך בשיטות מדעיות, הדגנים ועצים התחילו להתקיים בעולמינו רק לפני פחות מחמש עשרה אלף שנה, ולכן, פער מצומצם זה בין התורה למדע, מחזק את התיארוך התורה ליקום, בהנחה שעצים ודגנים נצרכו כמזון עיקרי מאז ומעולם (למרות הנחת התיאוריה המדעית שלפני כן האדם הקדמון ולפניו טרפו בשר ואכלו זרעים לא מתורבתים). זמן קצר זה, יחסית למיליוני השנים בהם היה חי האדם הקדמון ו/או הקוף, הוא קצר ומגוחך בפרופורציית הזמן של התפתחות ואבולוציה.

4. יוֹם רביעי

4.1. בריאת המאורות, ולכן שלושת הימים הראשונים נמדדים בצורה שונה בטרם הקוסמוס היה קיים

חוק מדעי שגילה איינשטיין אומר שככל שהמהירות גדלה, הזמן יותר איטי, ובמהירות האור – הזמן עוצר. ואין זו אלא הוכחה שלה' אין זמן של אדם (אלא כזמן מהירות האור), כי היחס בינינו הוא כפסוק בתהילים (פרק צ'): "כִּי אֶלֶף שָׁנִים, בְּעֵינֶיךָ--כְּיוֹם אֶתְמוֹל, כִּי יַעֲבֹר; וְאַשְׁמוּרָה בַלָּיְלָה", שמופיע גם בספר היובלים (שנת 930 מותו של אדם): "וימת שבעים שנה לפני מלאת לו אלף שנים, כי אלף שנים כיום אחד לפי העדות אשר בשמים. לכן כתוב על עץ הדעת לאמור ביום אכלכם ממנו תמותו.", ולכן מדידת הזמן בשלושת הימים הראשונים - בטרם הקוסמוס היה קיים, אינה חופפת להגדרת הזמן הנוכחי.

נוסיף על כן את הכתוב שעד ליום הרביעי בשבוע הראשון לבריאה לא נבראו הכוכבים (בכללם הגלקסיות, ממשלת היום והלילה), יוצא שעולם היה קטנטן בממדיו, דבר שמעצים את יחס הזמן מבחינה קוסמולוגית ומראה בטעות מהסתכלות היום לאותם ארבעה ימים, כאילו הם נמשכו לאורך מיליארדי שנים בקוסמוס העולמי (תזה של פרופסור ג'רלד שרודר על היחסיות של הזמן בראשית היווצרות העולם כאשר כל החומר ביקום דחוס במרחב קטן הזמן באופן ליחסי לימינו עובר לאט).

5. יוֹם חֲמִישִׁי

5.1.  וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים--יִשְׁרְצוּ הַמַּיִם, שֶׁרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה; וְעוֹף יְעוֹפֵף עַל-הָאָרֶץ, עַל-פְּנֵי רְקִיעַ הַשָּׁמָיִם

סדר בריאת בעלי החיים לפי תיאוריית האבולוציה תואמת לסדר הבריאה בתורה: דגים, זוחלים, עופות, יונקים, אדם. ההסתברות (המתמטית) שהתורה והשערת האבולוציה יהיו תואמים היא נמוכה מאוד (אך אין כאן חיזוק להשערת האבולוציה שתהליכים אלו חלו במהלך מיליוני שנים, אלא רק חיזוק לתורה).

5.2. וַיִּבְרָא אֱלֹהִים, אֶת-הַתַּנִּינִם הַגְּדֹלִים

כשהיו בעלי חיים גדולים היו גם בני אדם גדולים: "הַנְּפִלִים הָיוּ בָאָרֶץ, בַּיָּמִים הָהֵם, וְגַם אַחֲרֵי-כֵן אֲשֶׁר יָבֹאוּ בְּנֵי הָאֱלֹהִים אֶל-בְּנוֹת הָאָדָם, וְיָלְדוּ לָהֶם:  הֵמָּה הַגִּבֹּרִים אֲשֶׁר מֵעוֹלָם, אַנְשֵׁי הַשֵּׁם." (בראשית ו'), וכן מופיע תיאור דומה בספר 'חנוך' על גודל אמה של הענקים, ובספרות חז"ל: http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/mahanaim/yetsurim-2.htm. בארכיאולוגיה נמצאה בשנת 1924 גולגולת ענקית המכונה "האדם מרודזיה" שהמרווח בין עיניו (6 ס"מ) גדול פי 2-3 מרווח של אדם מודרני (2-3 ס"מ).

5.2.1.  " וְאֵין כָּל-חָדָשׁ, תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ" (קוהלת א'):

לכאורה, לפי הספרות המדעית הדינוזאורים נמצאו לראשונה בשנת 1676 לספירה ע"י פרופ' רוברט פלוט, אך מלבד התיאורים הרבים בספרות חז"ל (ובזוהר פרשת נח סב', א') על חיות ענק, ובמקומות רבים בעולם[10] נמצאו ציורים ופסלונים שנוצרו לפני אלפי שנים על ידי אמנים קדמונים, התואמים לחלוטין לצורת גופם של דינוזאורים ידועים.

5.2.2.  וַיִּמַח אֶת-כָּל-הַיְקוּם אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי הָאֲדָמָה, מֵאָדָם עַד-בְּהֵמָה עַד-רֶמֶשׂ וְעַד-עוֹף הַשָּׁמַיִם, וַיִּמָּחוּ, מִן-הָאָרֶץ (בראשית ז') – סופם של הדינוזאורים:

וכך פירש המלבי"ם על הפסוק[11]. מאמרים רלוונטיים: http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=111935 , http://www.tipot.co.il/modules.php?name=News&;file=article&sid=275 , http://www.news1.co.il/ShowCurrentFile.aspx?FileID=3584

5.2.3.      "אַתָּה רִצַּצְתָּ, רָאשֵׁי לִוְיָתָן;    תִּתְּנֶנּוּ מַאֲכָל, לְעָם לְצִיִּים" (תהילים עד'):

התקשו פרשנים מיהם הציים שזכו לאכול את הלוויתן שהתרוצץ. בספרים חיצוניים ובמדרשי חז"ל מופיעים מספר מדרשים על לווייתנים ענקים עתיקים ולעתיד לבוא. והנה, עולם המחקר מגלה כי רוב הדגים במעמקי האוקיינוסים אוכלים... שאריות של "אלפי" לווייתנים שנכחדו (הוצג בתערוכה במוזיאון המדע ב-2010).

5.2.4.      " וַיֹּאמֶר ה' אֱלֹקִים אֶל-הַנָּחָשׁ, ... עַל-גְּחֹנְךָ תֵלֵךְ" " (בראשית ג'):

לפי פירוש פשטני, הנחש נענש כאן בקיצוץ רגליו. והנחש הוא סוג של תנין. וזו התשובה לסימני רגליים שנמצאו בגוף אחד הלויתנים (לוי – תן:תנין). אך החוקרים מניחים כי היו ללויתן רגליים בהיותו מ'אב קדום' של מכפילי הפרסה (לפי ההשערה האחרונה שמבוססת על מחקר מדעי קטנטן שאינו מצביע במישרין ובהחלטיות על המשפחתיות).   וקשה שלא ללגלג על החוקרים והמאמינים בכך, שהלויתן והסוס (למשל) הם אותה משפחה...(מה גם המומחה אברהרד ג'והנס סליפר מצהיר "אין לנו שום מאובן של צורות הביניים בין חיות יבשה ולוויתנים").

5.3.  וְאֵת כָּל-רֶמֶשׂ הָאֲדָמָה, לְמִינֵהוּ

בשבת אסור להרוג כל חיה ואפילו יתוש (תלמוד בבלי מסכת שבת דף קז' ב'), אך למעט כינה, כיוון ש: "אלא בכינה דאינה פרה ורבה אבל שאר שקצים ורמשים דפרין ורבין". והנה במחקרים מדעיים מתברר שישנן מינים (בעיקר מסדרת "הכינים הלועסות") של כינים שהמתרבות ברביית בתולים (רבייה עצמית, פרתנוגזה), שאין בהן זכרים (כשאר בע"ח). עוד צוין הדבר במסכת גיטין דף סט' ב'.

6. יוֹם הַשִּׁשִּׁי

6.1.         וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, תּוֹצֵא הָאָרֶץ נֶפֶשׁ חַיָּה לְמִינָהּ

6.1.1.   סימנים בבעלי החיים שרק הבורא יכול לדעת ולהפריד בין הטהור לטמא

6.1.1.1.       רק ארבעה בעלי החיים עם סימן טהרה אחד:

המצוינים בויקרא יא': הגמל, השפן, הארנבת והחזיר, אשר מלבדם לא נמצא שום בעל חיים עם סימן טהרה אחד בלבד (רק שוסע שסע המפריס פרסה, או רק מעלה גרה), אלא רק עם שניים או בלי אף אחד מסימני הטהרה, ועל זה אמר רבי עקיבא – הוכחה שתורה מן השמיים.

6.1.1.2.       4 הסימנים, שאם קיים אחד מהם, אזי ניתן לדעת בוודאות שבעל החיים טהור:

  • חלב מקשה-מתגבן טבעית, בעוד חלב חיה טמאה לא מתגבן (בבלי, עבודה זרה לה')
  • קרניים על ראשם (בבלי, חולין נט')
  • עור מיוחד בכנף העוקץ והירכה (שייטל וצ'עך)
  • ללא שיניים עליונות בלסת (בבלי, חולין נט')

6.1.2.     רוב בעלי החיים שהם בני הכלאיים אינם יכולים להתרבות[12]

כולל ובמיוחד בהמות, כמצוין בספר ויקרא יט' (פרשת קדושים):"אֶת-חֻקֹּתַי תִּשְׁמֹרוּ בְּהֶמְתְּךָ לֹא תַרְבִּיעַ כִּלְאַיִם". עובדה זו מחלישה את תיאוריית האבולוציה להתפתחות זנים (ואינה מתייחסת לאבולוציה ביולוגית ו/או גנטית תאית ב-DNA, שהיא אמנם קיימת, אך אינה מצביעה על התפתחות ומעבר בין זנים).

6.1.2.1.       בני הכלאיים מנודים

ייצור הכלאיים מנודה חברתית משתי המשפחות ממנו נולד. עובדה זו מחלישה את תיאוריית האבולוציה להתפתחות זנים (מאקרו-אבולוציה – מעבר גנטי בין זנים).

6.1.2.2.       הנעלם הגדול  של תאוריית האבולוציה[13] – אין הוכחה מדעתי למאקרו אבולוציה

למרות אלפי המחקרים, עד עצם היום הזה, אין במדע מחקר שמראה אמפירית על הוכחה מדעית של מעבר גנטי בין זנים (מאקרו-אבולויה), אלא רק, ואך ורק, במיקרו-אבולוציה - שינויים קטנים בתכונות של אוכלוסיות מאותו המין, תאית וגופית בלבד (כגון קרפדה היכולה לשנות את מינה בהתאם לסביבה, או חילוף צבע עור או שיער של בעל חיים), ואינה חלה ואין הוכחות ולבטח שאין זה מדע בתחום של המקרו-אבולוציה (שינויים גדולים, ברמת המין), ולא למיקרו-אבולוציה. ומשכך, השערת האבולוציה אינה מחזקת ומצביעה על התפתחות זנים ומשפחות של בעלי חיים, אלא על חוכמת הבורא לאפשר לבעלי החיים הספציפיים (כל אחד וסוגו) להסתגל לסביבה חדשה בו הוא מונח לעיתים (וכל שינוי גנטי קל שנמצא בבע"ח מתחולל ונשאר רק בגופו, ולא עובר לזנים אחרים). מעבר זנים וצורות מעבר (ולא כ'מפריחי יונים' המפרסמים דמיונותיהם שתאריך תוקפן פג מדי מספר שנים, ויומרנותם כי ממיקרו מחקר סמי מדעי, אפשר לבנות מאקרו תאורייה). ובינתיים, האבולוציה הפוכה, המדע מעתיק את חוכמת הבורא שיצר תכונות בבעלי החיים, ולמרות שאין לחוקרים שמץ של מושג כיצד התפתחה נוצה בודדה של עוף, היא המקור לכנפי המטוסים (ועל זה הדרך במאות העתקות לכלים טכנולוגיים שהם ברום האיכות של השכל האנושי - ביומימטיקה). יתרה מכל, האביוגנזה נשארה התעלומה והפרדוקס של המעבר מהדומם לחי (שחלבונים נוצרים רק מחומצת גרעין ושכפול חומצת הגרעין מתבצעת רק מחלבונים[14], ואין שום עדות ל"מרק קדמון").

6.1.3.   אי מציאת זני ביניים

עד היום, לא נמצא זן ביניים[15] (אפילו לא אחד מתוך עשרות אלפי בע"ח ומאובנים, אך לפחות מצאו הרבה ממצאים ארכיאולוגים המבססת את התנ"ך כהיסטוריה) כבסיס להשערת האבולוציה של דרווין, ונחסוך במקום מלצוטט את התיאורייות שלו, שכן כבר התפוררו ופג תוקפן בימינו, נוכח אלפי המאובנים המצביעים על עולם טבע מדהים ומושלם מבריאתו "וּמִכָּל-הָחַי מִכָּל-בָּשָׂר שְׁנַיִם מִכֹּל, תָּבִיא אֶל-הַתֵּבָה--לְהַחֲיֹת אִתָּךְ:  זָכָר וּנְקֵבָה, יִהְיוּ." (בראשית ז'), ויתרה מזו, מאות זנים שתוארכו תחילה לעשרות ומיליוני שנים, נמצאים כחיים וקיימת בימינו, והחוקרים נבוכים ו'מצניעים' את בושתם וכלימתם, שמא ה'מדע' בו הם עוסקים יתגלה במערומיו[16]. בכל אופן כישלונות אלו הביאו חלק מהחוקרים לגישות הקרובות לתורה, כגון תיאוריית "שיווי המשקל המקוטע", "חוקי התורשה של מנדל" (לפיו שינוי בגוף אינו עובר בתורה וכל שינוי מולד מקורו בגנים מדורות קודמים, ו"העברת גנים רוחבית" (ששוברת את הפרדיגמה המוערצת של חסידי האבולוציה בסכמת העץ על ענפיו).

6.1.4.   בְּהֵמָה וָרֶמֶשׂ וְחַיְתוֹ-אֶרֶץ - מהות ומקור הקוף[17]

בשפת הקודש – בעברית, שורש מילה או הרכבה, הוא משמעותה[18] (למשל: השלדג שולה את הדג מהמים, החיידק הוא חי דק וקטן, החתול מחתל את עצמו ונשאר נקי, הכלב הוא כמו לב לבעליו (כ-לב), והקוף הוא..) התורה מציינת שכעונש על בניית מגדל בבל, התבוללו השפות, וכך יצא לאחר מכן ועד היום, שישנן מילים דומות משפות שונות, שמקורן משותף. משמעות המילה "קופי" באנגלית: copy – העתק - חיקוי. כך, למעשה הקוף מחקה את בן האדם, וזאת כדי שהאדם ילמד לחקות אחר בוראו (ולא הפוך כהשערת האבולוציה): : "קְדֹשִׁים תִּהְיוּ:  כִּי קָדוֹשׁ, אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם" (ויקרא יט')[19]. כך גם האות הראשונה[20] של המילים -  ק', מסמלת קדושה וחיקוי. גם האות ק' היא אות הקדושה בפרשת קדושים, המרכזית בתורה, קרויה גם על שם בעל חיים ה"קוף", כיוון שהוא דומה ומחקה את האדם. דמיון וחיקוי זה, בא כדי שהאדם ילמד לחקות "וְהָלַכְתָּ, בִּדְרָכָיו" (דברים כח') את דרכי האלוהים הקדוש.

6.1.5.                  " ויתחלקו כל האנשים האלה וכל המשפחות לשלושה חלקים. והשנית אמרה: נעלה השמים ונעמיד שם את אלוהינו ונעבדם שם...  אשר אמרו: נעלה השמיים ונעבוד את אלוהינו שם, היו לקופים ושנהבים." (ספר הישר)

למרות שספר הישר הינו ספר המרובה אגדות ואין ודאות לאמיתותו כספרי התורה, עדיין, לפיו, חלק מהקופים[21] הם בני אדם שנענשו והפכו לקופים בגלל בניית מגדל בבל[22] (וידוע שהשימפנזה דומה לאדם ב-96% גנים) ועל כן בהלכה יש אמירת ברכה "משנה הבריות" על ראיית קופים ופילים (מלאכת שלמה כלאים ח,ו). ומעניין שגם היום, המדע האמיתי בתחום הכימיה והפיסיקה, הוא זה שמעתיק מבעלי החיים אל כלי הטכנולוגיה - ביומימטיקה (ובכל זאת אין אנו אסירי תודה לבורא - הממציא הראשון).

6.1.6.   הכחדת עמים במבול ומזרע כנען:

הרבה מהגולגולות שאינן דומות לגולגולות של האדם המודרני, הן מהסיבה הפשוטה שאלו הם עמים שנכחדו באסון המבול, לצד מספר עמים שנכחדו לאחר המבול (כמו שבעת עמי כנען). עם זאת, חלק מהגולגולות שנמצאו (כגון האדם הניאנדרטלי), דומות לבני אדם מזרע חם בימינו (השווה לילידי המדינות צא'ד ובנגלה-דש).

6.1.7.   גולגולות שהם קופים:

הרבה הגולגולות שמוגדרות כיום (כגון האוסטרלופיתקוס) כאדם הקדמון, הן מהסיבה הפשוטה שאלו הם קופים בימינו, וכך למשל, גולגולת האוסטרלופיתקוס (המתוארכת לפני 3 מיליוני שנים) תואמת לגולגולת של שימפנזה בת זמנינו.

6.1.7.1.       זיופים במדע של גולגולות שכיביכול הם "האדם הקדמון"

תוכל למצוא באינטרנט על האינטרסים הזרים של החוקרים שהתבררו כשקר: הגולגולת מפילטדאון (Piltdown Man), האקאורפטור (Archaeorptor), איש נברסקה (Nebraska Man), זיופיו של פרופ' פרוטש (Reiner Protsch von Zieten), וכן טעויות מוזרות בזיהוי, כגון האדם מאורס (Orce Man).

7. וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם בְּצַלְמוֹ

לא רק שהאינלקטואל של האדם הוא ייחודי משאר בעלי החיים, שהרי להם יתרונות גופניים וחושים מפותחים יותר, כל אחד בתחומו, הרי שלאדם יש את יכולת ותכונת הדיבור, שהיא המאפיין העיקרי שלו. וזו גם הוכחה גדולה, יחסית למיליוני השנים בהם היה חי האדם הקדמון ו/או הקוף, טקסט הכתב שקיים בעולם הוא רק כעשרת אלפים שנה, וזמן זה קצר ומגוחך בפרופורציית הזמן של התפתחות ואבולוציה.

8. וּמִלְאוּ אֶת-הָאָרֶץ, וְכִבְשֻׁהָ

כמו הדגנים שהמדע טוען שהם קיימים רק כעשרת אלפים שנה, כך גם על ערים שנבנו ע"י האדם. וזמן קצר זה, יחסית למיליוני השנים בהם היה חי האדם הקדמון ו/או הקוף, הוא קצר ומגוחך בפרופורציית הזמן של התפתחות ואבולוציה.

9. וַיְבָרֶךְ אֱלֹהִים אֶת-יוֹם הַשְּׁבִיעִי, וַיְקַדֵּשׁ אֹתוֹ

הוכחה פשוטה מימינו: בכל העולם מונהג לוח שבועי של שבעה ימים כימי הבריאה, ועוד שכולם סופרים את אותו סדר הימים.

9.1.  עַל-כֵּן קָרָא שְׁמָהּ, בָּבֶל, כִּי-שָׁם בָּלַל יְהוָה, שְׂפַת כָּל-הָאָרֶץ (בראשית יא')

העברית היא שפת הקודש הקדומה ביותר. הסיבה שהיא נראית לנו מאוחרת לשפה הפרוטו שמית היא בגלל שהעברית 'נעלמה' משימוש הבריות החל מדור המבול שהשחיתו דרכם ועד לדורו של אברהם אבינו שחידש אותה: "ויאמר ה' אלהים אלי: פתח פיו ושפתיו ופקח אזניו. ואחל לדבר עברית כלשון עמו. (לב) ויקח את ספרי אבותיו הכתובים עברית ויעתיקם, אז החל ללמוד בהם, ואבאר לו את כל דבר הקשה, וילמד בהם בימי ששת חדשי המטר. " (ספר היובלים, פרק יב').            הסבר נוסף לכך שאין די עדויות ארכיאולוגיות לשפת הקודש בעולם העתיק, היא כי חם, בנו של נח, כבש את האזור הנחלה[23], כפי שמפורט בספר היובלים פרקים ט' –י', ומועתק לספר הישר, לגמרא, ולפירוש רש"י בבראשית.

תיאור הבעיה הנובעת מהמחלוקת: בעיית האמונה בדורנו היא הידיעה על גיל היקום ומוצא החיים (למרות שיש המתרכזים ברוחניות ומתעלמים מתחומים אלו). חמור מכך, רוב ילדי ישראל לומדים במוסדות החינוך שהפרדיגמה השלטת היא: העולם נוצר בכאוס מפיצוץ לפני כ-15 מיליארד שנה, בתהליכי האבולוציה שונים וארוכים התפתחו סוגי בעלי חיים, עד שבעשרות מיליוני שנים אחרונות התפתח האדם הקדמון מהקוף, וממנו האדם. אף שלספרות ולתקשורת החילונית (כגון ערוצים כמו נשיונל גאוגרפיק) קמצוץ מן האמת והמדע בתוך השערותיהן על הליכי התפתחות היקום והאדם, בבחינת: "הרים התלויים על שערה", עדיין הם מפיצים את ההשערות כאילו הן המדע הטהור והמדויק, ומעטים לענות להם: "אַל-תַּרְבּוּ תְדַבְּרוּ גְּבֹהָה גְבֹהָה, יֵצֵא עָתָק מִפִּיכֶם"[24]. כי כבר נפלו רבים מעמינו ומחסידי האומות להתייחס לתורה באותה הרמה של מדרשי אגדה ומיתוסים של עמי קדם. "כִּי הִנֵּה יוֹצֵר הָרִים וּבֹרֵא רוּחַ, וּמַגִּיד לְאָדָם מַה-שֵּׂחוֹ, עֹשֵׂה שַׁחַר עֵיפָה, וְדֹרֵךְ עַל-בָּמֳתֵי אָרֶץ—ה' אֱלֹקי-צְבָאוֹת, שְׁמוֹ." (עמוס ד').

כָּכָה, לֹא תֵדַע אֶת-מַעֲשֵׂה הָאֱלֹהִים, אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה, אֶת-הַכֹּל קהלת.

http://www.thedos.co.il/Article.aspx?Article=48 


[1] ועוד מקובל כיום במדע, כי המדע עוסק בהסתברויות ולא באמיתות מוחלטות.

[2] המדע המודרני התקדם והגיע למסקנה מהפכנית - שהעולם נברא, ולא היה מאז ומעולם – קדמון (כפי שסברו עד לפני מספר דורות). אף שבחלק מימי הבריאה ה' מפריד ומבדיל בין חלקי הבריאה השונים, העיקרון של בריאת בראשית הוא שחומרי הגלם בעולם נבראו מושלמים ובוגרים, ומכאן הטעות היסודית ביותר לפער הגילאים בין המדע לתורה. כך למשל אדם הראשון נברא מבוגר, כבן עשרים, ולא תינוק בן יומו. ולכן, כך כל חומרי הגלם בבריאה, וכאשר מנסים למדוד אותם מיום היולדם, לא לוקחים בחשבון כי הם כבר נבראו מבוגרים, שלמים ובריאים. הסבר מורחב ודעות נוספות: http://hidabroot.org/MediaDetail.asp?mediaid=838

[3] חיזוק לכך ניתן לראות גם בתיארוך עפרה (אדמה) של העיר "הירושימה ונגסאקי ביפן, מצביע כאילו האדמה "הזדקנה" כבמיליון שנה, בגלל הרס פצצת האטום הגרעינית שפגעה באדמה, הדומה להרס שנגרם מהמבול.

[4] "ומתוך ששינו מעשיהם - שינה הקדוש ברוך הוא עליהם מעשה בראשית והעלה מזל כימה ביום ונטל שני כוכבים והביא מבול לעולם" (בבלי, ראש השנה, י' ב').

[5] מלבי"ם, מגדולי פרשני התנ"ך, כתב כי רעידות האדמה וההתפרצויות השונות שליוו את המבול, ובלשונו: "הרעשים שבאו מעומק שאול ותהום רבה",יצרו את מצב העצמות המאובנות ואת שכבות האדמה השונות שממצאי המאובנים מתגלים בהם, באמצעות "המהפכה הזאת אשר עשתה נפלאות (כלומר שינויים מרשימים ומפליאים) במשך מאה וחמישים יום של עמידת המים בעולם". וכאשר שקעו המים לאחר המבול ונבלעו בפתחי התהום שבקעו, נבלעו עימם כמובן גם פגרי בעלי החיים שמתו. עצמותיהם של אותם בעלי חיים ענקיים אשר הורתחו במי המבול ונגרפו למעמקי האדמה, הם הם שהפכו למה שאנחנו קוראים היום בשם "מאובנים".

[6] פיליפ קורי, מומה בינלאומי לדינוזאורים מהמוזיאון המלכותי טירל בקנה. כתב זאת בספרו: Philip j. currie and eve b. koppelhus, 101 questions about dinosaurs.    וכן בעמ' 12 לספרו הוא מציין שעצמות הדינוזאורים אינן שונות כלל מעצמות בעלי-חיים בני-זמננו.

[8] לא מצאתי כתבה בויקיפדיה בעברית, אבל זה סיפור די מפורסם.

http://en.wikipedia.org/wiki/Latimeria

http://en.wikipedia.org/wiki/Coelacanth

[9] ספר הענקים נמצא בקומראן במגילה שסימנה 4 Q530.

[10] דוגמאות לפי סדר כרונולוגי: פסלון סיני עתי מתקופת שושלת שאנג מהמאה ה-15 לפנ"הס (תואם לדדינוזאוג סאורולופוס). הארכיאולוג הגרמני ולמר ג'ולסרוד גילה בשנת 1945 כ-30,000 פסלונים באקמברו שבמקסיקו במתוארכים לפני כ-2,300 שנה. פסל - סמל העיר יובליאנה בסלובניה מציג דרקון עתיק. מוזאיקה רומית עתיקה בשם "תנין נמרי" מהמאה ה-1 לפנה"ס. לפני כאלף שנים ב"קניון הדרקון השחור" ביוטה ציירו אינדיאנים על סלע מקומי חיה הדומה לפטרוזאור (שלטעותם של חוקרים מתוארכת לפני 80 מיליון שנה), בסמוך נמצא בשנת 1971 שלד מאובן של פטרוזאור. בארמון טה-פרוהם בקמבודיה פוסלו פיתוחי אבן לקישוט הארמון במאה ה-13, ובין החיות ישנה דמות חיה התואמת לדינוזאור מסוג סטגוזאור בקבר הבישוף ריצ'רד בל בקתדרלת קרלייל באנגליה נחרט בשנת 1496 דמות דינוזאור התואם לסוג מלנורוזאורוס (שלטעותם של חוקרים מתוארכת לפני 200 מיליון שנה). הכומר הספרי סימון גילה בשנת 1535 ציורי זוחלי ענק באיזור איקה שבפרו שתוארכו לפני כ-1,000 שנה. העם הסיני רבוי בציורי דרקונים, לדוגמת תבליט הגן המלכותי בבייג'ינג משנת 1756. סמל העיר היידה בגרמניה מציג דינוזאור.

[11] "שהגם שהרבה נשארו עצמותיהם החזקים כמטילי ברזל ולא נמוחו, בכל זאת נמחו מן  'הארץ'. [כלומר, המילים המיותרות לכאורה, 'מִן הָאָרֶץ',נועדו ללמד כי היו בעלי חיים שנמחו רק מן הארץ הגלויה, אבל עצמותיהם נותרו קיימים בבטן האדמה]. כי על ידי שטף המים הובלו הפגרים לתוך העמקים, ורובם נבלעו בעמקי תהום, אשר האדמה פצתה את פיה מעומק תהום רבה ...עד שבצאת נח מן התיבה לא מצא שום רושם מפגרי בעלי החיים ועצמות הענקים ובעלי החיים הגדולים שהיו קודם המבול. ועדות ה' נאמנה מחכימת פתי להשיב דבר לחכמי הגיאולוגיה שחופרים בעמקי האדמה ומוצאים עצמות גדולות מהענקים ובעלי החיים הגדולים שנאבדו מן הארץ ואינם עוד מימי המבול ואילך. והם מוכיחים מזה קדמות העולם ...ושכבר היו בעלי חיים מימי קדם קודם לזמן היצירה שלנו [לפני גיל הבריאה שלנו]. וכל זה הבל וריק כי בעת המבול פתחה האדמה את לועה על ידי הרעשים שבאו מעומק שאול ותהום רבה. והפכה תחתונים למעלה ועליונים למטה, והורידה [את] פגרי בעלי החיים עמוק ...לדעת המהפכה הזאת אשר עשתה נפלאות במשך מאה וחמישים יום של עמידת המים [בעולם עד שיבשו פני האדמה]. עד שכל הסדרים שסדרו למו החוקרים מאיכות האדמה בכל שטח [חישובי החוקרים לפי השכבות הגיאולוגיות של כדור הארץ] וכל חשבונותיהם בזה נתבלבלו אז, וכל השערותיהם ודמיונותיהם ישא רוח יקח הבל". הרחבה באתר: http://www.tipot.co.il/modules.php?name=News&;file=article&sid=274

[12] אלוהים אוסר ומעניש את ההתערבות בבריאתו הנפלאה ובן הכילאיים אינו יכול להתרבות בעצמו – אין לו המשכיות- עקר. הרמב"ן ציין זאת עוד במאה ה-12. מבחינה ביולוגית אינו יכול להתרבות עקב המספר האי-זוגי של הכרומוזומים בגופו שלא מאפשרים תהליך מיוזה. באופן אבסורדי, דרווין ראה בכך הוכחה מעוותות שהמינים מתרחקים זה מזה בהדרגה, ולא באופן הגיוני שכילאיים אלו מחלישות באופן קשה את התאורייה שלו.   חלק מבני אדם חטאו באיסור זה עוד מימי המבול, כמצוין בhttp://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=40009&;st=&pgnum=15">ספר הישר (פרשת בראשית): "וגם מבהמת הארץ ומחית השדה ומעוף השמים הביאו בני אדם בימים ההם וילמדום ללכת מין לאשר איננו במינו, למען הכעיס את ה' בדבר הזה", ומובא גם בספרות הפרושים.

[13] לקריאה מורחבת: http://www.olam-jew.com/evolution.htm, http://www.manof.org.il/index.php?option=com_content&;view=article&id=58%3A2009-06-24-14-48-12&catid=34%3A2009-06-18-14-53-00&Itemid=90&lang=he, http://www.youtube.com/watch?v=mxRO2CmdsR8&;noredirect=1, http://www.youtube.com/watch?v=UTDvb_Q8cYM

[14] מעבר מ-מאקרומולקולות [DNA וחלבונים מורכבים] לתא חי (פיזיקאי בשם ליפסון אומר בין היתר : "...וכל זה אינו אפשרי מעצם חוקי הטבע היסודיים ביותר: היווצרות ספונטאנית של תאים, נוגדת את החוק השני של התרמודינאמיקה" ! (Lipson,H.S. [1980] Phys.Bull. 31, 138.

[15] הברווזן (platypus) הוא אמנם בעל חיים מיוחד, אך אפילו לדעת רוב החוקרים אינו 'זן ביניים/צורת מעבר', ומאובן הארכאופטריקס פשוט נכחד, ויומרני לדעת מדוע ואת כל תכונותיו כעוף.

[16] לְהַצִּילְךָ, מִדֶּרֶךְ רָע;    מֵאִישׁ, מְדַבֵּר תַּהְפֻּכוֹת. הַעֹזְבִים, אָרְחוֹת יֹשֶׁר--    לָלֶכֶת, בְּדַרְכֵי-חֹשֶׁךְ. הַשְּׂמֵחִים, לַעֲשׂוֹת רָע;    יָגִילוּ, בְּתַהְפֻּכוֹת רָע. (משלי ב'),  יִרְאַת ה',    שְׂנֹאת-רָע: גֵּאָה וְגָאוֹן וְדֶרֶךְ רָע, וּפִי תַהְפֻּכוֹת    שָׂנֵאתִי. (משלי ח').

[17] כבר לפני אלפי שנים מצאו דמיון בין האדם לקוף. אם כך השאלה, שאינה מודרנית, מה משמעות הדמיון, ומה הדמיון אומר כי אחד קדם לשני והתפתח ממנו.  המעבר מהקוף המפותח ביותר – השימפנזה, לאדם, מצריך מוטציות ב-50,000 מיליון נק' ב-DNA (המהווים 1% מתוך 5 מיליארד זוגות בסיסיים של DNA המצויים באדם ובקוף).  הליך כזה מוגדר במדע כהסתברות בלתי מעשית (אמיל בורל טוען שפחות מ- 10 בחזקת (50-) אינו מעשי מבחינה מדעית הסתברותית. אפילו אם ההליך היה מעשי, הזמן שלוקח להיווצר ארוך בפער עצום מזמנים המוערכים במיליוני שנים. לא נמצאו קופים מגמגמים (וגם לא חצי קוף חצי אדם).

[18] אדם הראשון קורא שמות לחיות לפי משמעותם בשפת הקודש (ורק בשפה העברית) בראשית רבה, א', ח'. המשמעות חלה במישורים שונים, כך למשל ההבדל בין אפרוח לגוזל: אפרוח- פורח מהביצה וכבר רץ לבדו וגוזל - יוצא מהביצה אך נזקק להוריו - גוזל זמנם. זהו תחום של שעשועים בתורה לגימטרייה, כגון:  אב 3 + אם 41 = ילד 44 - אב זה מקבל תוארו כאשר הילד בא לעולם -מ-1 ל-2 =3, אם מקבלת תוארה מהיום ה-41 להריונה- לאחר ולד -40 יום.

[19] ראה את דבריו של רבי צדוק הכהן בגמרא.

[20] לאותיות יש משמעות, כך למשל האות א' מסמלת אלוף – ראשון, האות עין מסמלת ראייה (וכך היתה צורתה הקדומה).

[21] כנראה השימפנזה שהכרומוזומים שלה דומים לאדם בכ-80%?. כמו כן יש דימיון גנטי גבוה בין בני אדם לחזיר ולעכבר, שאינם דומים כלל לבן אדם.

[22] משם כנראה הועתק גם לגמרא במסכת סנהדרין עמ' ק"ט:.

[23] " מ) וילך חם ובניו אל הארץ אשר נפלה לו בגורל נחלתו אל ארץ הנגב. (מא) וכנען ראה את ארץ הלבנון עד נחל מצרים כי טובה היא מאוד, ולא הלך אל ארץ נחלתו מערבה לים. (מב) וישב בארץ לבנון ממזרח וממערב לארץ הירדן ועש שפת הים לארכו.  (מג) ויאמרו אליו חם אביו וכוש ומצרים אחיו לאמור: הן נאחזת בארץ לא לך, אשר לא נפלה לנו בגורל. (מד) לא תעשה כן, כי אם תעשה כה אז נפול תפול בחרב גם אתה גם בניך בארץ והייתם לאלה. (מה) כי בחוזק החרב נאחזתם, ובחזקת החרב יפלו בניך ונכרת לעולם. (מו) אל תשב בארץ מגורי שם, כי לשם ולבניו נפלה בגורל לנחלה. (מז) ארור אתה וארור תהיה מכל בני נוח, באלה אשר נשבענו לפני השופט הקדוש ולפני אבינו נח. (מח) ולא שמע בקולם, וישב בארץ לבנון מן חמת עד לבוא מצרימה, הוא ובניו עד היום הזה, על כן קרא לארץ ההיא כנען" (ספר היובלים, פרק י').     של בני שם: "א) ויחלק חם לבניו, ויצא הגורל הראשון לכוש לפאת קדמה, ומזרחה לו לפוט, ומערבה לו לכנען עד מערב הים.   (ב) ויחלק שם גם הוא לבניו.  ויצא הגורל הראשון לעילם ולבניו מקדם לנהר חידקל עד לבוא ארץ הקדם. (ג) כל ארץ הודו ובים סוף בשפתו, ומי דדן וכל הרים מברה ואילה, וכל ארץ שושן וכל אשר לעבר פרנך עד ים סוף ועד נחל תינה. (ד) 
ולאשור יצא הגורל השני ארץ אשור ונינוה ושנער ועד גבול הודו ועלה לכתף הנחל.  (ה) ולארפכשד יצא הגורל השלישי כל הארץ חבל הכשדים לפאת מזרחה לנהר פרת קרוב לים ארתרה. (ו) וכל מימי המדבר עד קרבת לשון הים הנשקף על ארץ מצרים, וכל ארץ הלבנון ושניר ואמנה עד כתף פרת.  (ז) ולארם יצא הגורל הרביעי כל ארץ ארם נהרים בין חידקל ובין פרת מצפון הכשדים עד לבוא הררי אשור.  (ח) לבנו יצא החלק החמישי, הר אשור וכל יתר הארצות עד יקרב מזרחה אל אחיו אשור.  " (ספר היובלים, פרק ט'). זהו המקור לספר הישר, לגמרא, ולפירוש רש"י בבראשית.

[24] פרופ' יהושע קולודני מהאוניברסיטה העברית: "להתכחש לאבולוציה זה כמו להתכחש למדע. זהו ערעור על אחד מיסודות התרבות של המדע.", "האבולוציה איננה תיאוריה, אלא תצפית שכל אחד יכול לראות. ייתכן שד"ר אביטל לא שם לב לכך שבמשך ההיסטוריה מינים שונים מופיעים ונכחדים. ב-2009 ציין כל העולם 200 שנים להולדתו של דרווין ו-150 שנים לפרסום הספר ?מוצא המינים'. כאשר מדען ראשי מתעלם מדברים כאלה, זהו אסון תרבותי", "אין חילוקי דעות בין מדענים על האבולוציה. הקתולים והפרוטסטנטים הפסיקו מזמן להילחם באבולוציה, ואביטל מצטרף למעשה לשוליים הפנאטיים של האוונגליזם בארה"ב. לא נצטרך להפציץ את טהראן, כי טהראן כבר תגיע אלינו".

כניסות: 5368
קטגוריה: הגות תורה עידכון אחרון ב-שלישי, 19 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור