הצעה לייעול מיקומי פניות קשישים לתרופות ומזון, ואיתור מהיר של מתנדבים מאזור הפנייה

בנוסף/מקביל למבצע 'משמרות זהב' של פיקוד העורף,[1] המשרד לשוויון חברתי וארגונים נוספים מרכזים מאות פניות ביום של קשישים ואזרחים נוספים הזקוקים לעזרה ברכישת תרופות ומזון. גורמים אלו מעבדים את המידע ומעבירים פניות אלו לביצוע גורמים שונים שרשומים בעיקר בטבלאות אקסל שאינן מתעדכנות באופן שוטף, ובעיקר – אינן מאפיינות את רוב המתנדבים המוכנים להתנדב (כאשר יש מאות מתנדבים מהאזור שהיו שמחים לבצע כזאת התנדבות) או שכבר מלאים בעומס פניות בגלל שמיעוט קטן של מתנדבים רלוונטיים מקבלים פניות אלו.

לפיכך, מוצע להשתמש במערכת LifeCompass שבה ישובצו הפניות (כאשר מערכת דומה אך חלקית הקימה https://www.door2dor.co.il); אלו ידוורו לפי מיקום במפת הארץ, וכך הן יוצעו למתנדבים הנמצאים בקרבת פנייה זו. כאשר אחד מהם ילחץ במערכת שהוא מעונין לבצע התנדבות זו, היא תימחק מהבקשה במערכת.

להלן פירוט ההצעה בנקודות:

  1. בניית תוכנה (שתעלה כאתר במרשתת וכאפליקציה לסמארטפונים; להלן: "המערכת") שתציג בפני מתנדבים את מיקומי הפניות על מפת הארץ (כולל כתובות), וכן תשלח הודעות למתנדבים (שנרשמו במערכת זו) שנמצאים באותו אזור (יש מערכת כזו ל'איחוד והצלה': LifeCompass).
  2. כאשר מתנדב מסוים ילחץ ראשון על לקיחת את הפנייה – פנייה זו תימחק מהאפליקציה (ולא יהיה ניתן לקחתה שוב).

2.1.       מתנדב רשום במערכת יכול לסמן שהוא ימצא בכמה אזורים באותו היום, אם ידוע לו שהוא יסע בהם באותו היום.

2.2.       מתנדבים שאינם רשומים במערכת יוכלו לעיין בה מבלי לקבל הודעות בקשה להתנדבות במיקום מסוים. מתנדבים רשומים יכולים לכבות את קבלת ההתראות מתי שירצו, וכן לקבוע שעות קבועות וחוזרות לקלת התראות, ולפי מרחק שיקבעו מהם.

2.3. מתנדבים יוכלו לעיין בכל עת בפניות ממתינות הקרובות אליהם, וכן בפניות שממתינות הכי הרבה זמן לטיפול – וזה צריך להיות תפקידם של ארגוני ההתנדבות המקומיים.

  1. אם לאחר זמן מסוים (כדאי להקצות זמן קצר לתרופות וזמן ארוך למזון שאינו דחוף) הפנייה לא נלקחה ע"י מתנדב מסוים, הפנייה תשלח שוב למתנדבים נוספים פריסה יותר רחבה של האזורים מסביב.
  2. לסיום הטיפול בפנייה, וכדי לא להטריח את המתנדב בבירוקרטיה, המתנדב יבחר כפתור 1 מתוך 3:

4.1.       הפנייה בוצעה בהצלחה;

4.2.       המתנדב כבר לא יכול לבצע את הפנייה מסיבה שתלויה בו – והיא תחזור אוטומטית לחיפוש מתנדב אחר לפי אזורים;

4.3.       המתנדב כבר לא יכול לבצע את הפנייה מסיבה של מידע חסר או שגוי – והיא תחזור אוטומטית לטיפול המוקד/הארגון שהגיש פנייה זו.

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

[1] http://www.bills.tsedek.com/images/zahav.pdf

כניסות: 991
קטגוריה: למען הקשישים עידכון אחרון ב-רביעי, 06 מאי 2020 נכתב על ידי עורך אתר חוק וצדק הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור