לכבוד:

חברי הכנסת

משרד המשפטים

 

שלום רב,

הנדון: הצעת חוק לתשלום של מחבל בגין מרפא להרוגים ופצועים מפח"ע

 

  1. עיקר הצעה זו היא לצדק, לדין, למשפט, להענשה מינימאלית כתורה: "רַק שִׁבְתּוֹ יִתֵּן, וְרַפֹּא יְרַפֵּא." (שמות כא'). לא רק שהנפגעים, בכללם משפחותיהם, קורסים גופנית ונפשית, אלא בפועל הם גם משלמי המיסים על הטיפולים שנזקקים בעקבות פגיעתם ללא שום אשמת או אפשרות למזעור נזק, ולצידם כל תושבי ישראל משלמי המיסים הנמענים וסולדים מטרור.
  2. לדיאבון הלב, קשה לצפות מזעור פיגועים חבלניים עויינים מאויבנו המנסים לכלותינו, ולמרות שעיקר הצעה זו אינה למזעורם, ישנה היתכנות גבוהה כי נשיאה בעול התשלומים הכבדים של המרפא, תועיל גם למיזעורם.
  3. למרות החידוש המשפטי לכאורה, כללי משפט אלו כבר קיימים מקדמת דנן, וישנם חוקים פרטניים מערכת המשפט בישראליחוקק חוק/יותקנו תקנות לבדיקת גובה הוצאות ישירות ועקיפות של המדינה ברפואה שיקום ותמיכת משפחות בגין פגיעות איבה.
  4. תוקם מחלקת תביעות בפרקליטות המדינה שעניינה תביעת מחבלים שהורשעו בפגיעת איבה.
  5. מחבל שהורשע בפגיעת איבה, תוגש נגדו תביעה נוספת מקוצרת בהליך ומהירה בזמן לגובה השיפוי שעליו לשלם במקום מדינת ישראל, לנפגע איבה ו/או משפחתו.
  6. חוב הפיצוי שיוטל נגד המחבל יהיה ניתן לגבייה באמצעות רשות האכיפה והגבייה (הוצל"פ) או לקיזוז מהרשות הפלסטינאית או כל גורם רלוונטי למחבל, לבחירת מדינת ישראל ובזכות לשינוי מקור החיוב בכל עת.

לקריאת הצעה זו שמתעדכנת באתר 'הצחות חוק' (ובה הצעות חוק נוספות):

bills.tsedek.com/הצעות-חוק/109-תשלום-מחבל-לרפואה

 


כניסות: 5054
קטגוריה: ציונות עידכון אחרון ב-שבת, 28 מרס 2020 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור