שורש הוויכוח בין ימין לשמאל – האם יש כיבוש והאם מוצדק נגדו טרור

כדו-שיח חרשים, הימין והשמאל הפוליטי לא מתמקד בשורש הוויכוח, אלא מתרכז רק בחיצוניותו. להלן קיצור שתי דעות הצדדים בנקודות המוצא ההפוכות:

ימין: אינו מתעניין ברמת ותנאי החיים של הפלסטינאים, היות ובכל אופן סבור ששום אלימות מסוג טרור אינה מוצדקת, לכן צריך לגרש או לשלוט על הפלסטינאים (הכיבוש הוא צורך בטחוני מחייב ובלתי נמנע) כדי למגר את הטרור, ואילו אם נותנים לפלסטינאים עוד שטחים ו/או זכויות, זה מעודד ומדרבן אותם להחריף את מאבקם האלים ולדרוש יותר זכויות. הימין המתון מאמין שאם הפלסטינאים יקבלו ויסתפקו בשטחי יהודה ושומרון למדינה פלסטינאית (הפרדה בתוך הגדה המערבית), הרי ששאלת הכיבוש כבר לא תהיה רלוונטית, וכל התנאים ורמת חיי הפלסטינאים יהיו תלויים בהם-עצמם.

שמאל: סבור שנגרם עוול לאומי חמור לפלסטינאים, בכך שהם עזבו (ומיעוטם גורשו) מבתיהם מתוך שטחי מדינת ישראל (הקו הירוק), ולכן על מדינת היהודים שזכתה להיות מדינה דמוקרטית ונאורה, לפצות את הפלסטינאים שלא זכו למדינה משלהם. שלום או מצב של אי-מלחמה, יבוא כאשר לפלסטינאים יהיה מצב כלכלי ומדיני טוב, אחרת הם ימשיכו להיאבק. השמאל הקיצוני אף מצדיק את מאבקם (ואפילו הטרור) של הפלסטינאים כחלק מהליך התיקון עוול ההיסטורי המתמשך (הכיבוש), מה גם בשטחי יהודה ושומרון הפלסטינאים אינם אזרחים של שום מדינה.

לפיכך מתבקש, להציג את ארבעת השאלות הרלוונטיות במדרג השתלשלות המסקנות:

תוכן

1.        האם יש קשר בין מצבם של הפלסטינאים לקושי להגיע איתם להסכם (שלום או דומה לו)?. 2

2.    (בהנחה שהתשובה מקודם היא חיובית), מי אשם וגרם למצבם ורמת חייהם של הפלסטינאים כפי שהוא כיום?  2

3.(בהנחה שלא משנה ולא רלוונטי השאלה ותשובה מקודם), מהו המצב האמיתי של הפלסטינאים כיום יחסית לשאר?  2

4.    (בהנחה שלא משנה מהו מצבם של הפלסטינאים יחסית לשאר), האם ניתן להגיע להסכם (שלום או דומה לו) עם הפלסטינאים?. 3

טבלת השוואה משולשת:4

השלכות של מצב יהודה ושומרון/הגדה המערבית, על מדינת ישראל ועל הפלסטינאים. 4

התשובות לארבעת הנושאים המשתלשלים:

$11.    האם יש קשר בין מצבם של הפלסטינאים והכיבוש, לקושי להגיע איתם להסכם (שלום או דומה לו)?

$11.1.כיצד פעלו הפלסטינאים לפני הכיבוש: במאורעות תרפ"ט טבחו הפלסטינאים בעשרות יהודים ופצעו מאות יהודים בכל הגדה המערבית, לפני שהיתה ליהודים מדינה, ולפני כל כיבוש יהודי או דומה לו.  

$11.2.במלחמת העצמאות (1948) לפלסטינאים הצטרפו עוד 7 מדינות ערב: אז לא היה כיבוש באזור יהודה ושומרון, והפלסטינאים יחד עם 7 מדינות ערב היו החזקים (ולא החלשים) – ועדיין סירבו להגיע אתנו לפשרה מדינית או שלום, אלא ניסו בכל כוחם להשמידנו.

$11.3.   הפלסטינאים שהקימו את אש"ף ועוד ארגון לפני שישראל חזרה/כבשה את איו"ש ב-67:הם עשו זאת בגלל שהם רצו מדינה רק באיו"ש (שכבר היתה בידם!)?

$11.4.ולאחר מכן, האם הפלסטינאים צד חלש או חזק? ניתן לראות אותם כחלק מהדת/עם האסלאמי שחולש על 21 מדינות במזרח התיכון, מונה כ-1.5 מיליארד איש, ואחדותם מובהקת כאשר מדובר למשל בשנאת היהודים או בנושא הר הבית.

$12.     (בהנחה שהתשובה מקודם היא חיובית), מי אשם וגרם למצבם ורמת חייהם של הפלסטינאים כפי שהוא כיום?

$11.5.סירוב לקבל שטח של מדינה חלקית בגדה המערבית ופתיחת במלחמה: לפלסטינאים היו הרבה הזדמנויות לקבל מדינה משלהם, הן החלקים של עד כ-40% מכל שטח הגדה המערבית (בכלל זה בנגב ובגליל) בשנות ה-30 וה-40 למאה ה-20, וכן הזדמנויות לקבל את כל (או רוב של 97%) של אזור יהודה ושומרון המכונה הקו הירוק, אז עד עצם היום הזה הם סירבו. לא רק שהפלסטינאים סירבו, אלא הם גם פרצו נגד היהודים במלחמת העצמאות אך הפסידו. סירובם והתקפיותם זו, מהווה להם אשמה למצבם עד היום, גם לפי המשפט הבינלאומי, שהפותח ו/או המפסיד המלחמה, הוא הנושא באחריותה.

$11.6.למה הפלסטינאים הגיעו לארץ ישראל ודורשים אותה ב-150 שנה אחרונות?!:אין עם כובש בארצו (ועדיין רוב היישובים הערבים בישראל ובאיו"ש בפרט משמרים שם תנכ"י ויהודי מבית שני) - עם ישראל היחיד שחזר לארצו (אף פעמיים, וחזר מנחלת הארץ מנח לשם כשכנען כבש [יובלים, פרק ט']) ומעולם לא ויתר משפטית או היסטורית על שטח הגדה המערבית (כאשר עדיין לפי המשפט הבינלאומי הגדה המזרחית עדיין חלק מהצהרת בלפור - שלא בוטלה), וזאת כאשר מדינות ערב רצחו אנסו בזזו וגירשו לארץ ישראל מאות אלפי יהודים בתקופת הציונות - "אוֹיָה-לִי, כִּי-גַרְתִּי מֶשֶׁךְ; שָׁכַנְתִּי, עִם-אָהֳלֵי קֵדָר. רַבַּת, שָׁכְנָה-לָּהּ נַפְשִׁי- עִם, שׂוֹנֵא שָׁלוֹם. אֲנִי-שָׁלוֹם, וְכִי אֲדַבֵּר; הֵמָּה, לַמִּלְחָמָה" (תהילים קכה'), וממול פלסטינאים נקראו 'עם' בזכות הקוליאניסטים האכזריים העות'מאניים והבריטים בחילופי אוכלוסיות ושבטים ערבים במלחמות המאתיים שנה אחרונות ("וַהֲשִׁמֹּתִי אֲנִי, אֶת-הָאָרֶץ; וְשָׁמְמוּ עָלֶיהָ אֹיְבֵיכֶם, הַיֹּשְׁבִים בָּהּ.  וְאֶתְכֶם אֱזָרֶה בַגּוֹיִם, וַהֲרִיקֹתִי אַחֲרֵיכֶם חָרֶב; וְהָיְתָה אַרְצְכֶם שְׁמָמָה, וְעָרֵיכֶם יִהְיוּ חָרְבָּה." [ויקרא כו']).

$11.7.חזרה לארץ היסטורית שוממה יחסית לכיבושים של מדינות מערביות: בעבר ועד היום שונה בתכלית מחזרת ההתיישבות של עם ישראל לארצו – לשאר כל המדינות אין שורשים תורניים/רוחניים/התיישבותיים/תרבותיים/כלשהם לשטח שכבשו: מארה"ב על האינדיאנים והחרבת אפגניסטאן, המשך בקולוניסטים הבריטיים הגדולים בעולם שעד היום  מחזיקים בשטחים כבושים כמו איי מאלבינס (פוקלנד), המשך בגיברלטר שספרד טוענת להחזרה אליה, לצד שהיא מחזיקה בשני אזורים כבושים במרוקו ובקטלוניה, הלאה לצרפת שלא מוכנה לשחרר את קורסיקה, וכלה ברומניה כבשה את טרנסילבניה...

$11.8.קיזוז אשמה ואחריות מול הטבח והגירוש של ארצות ערב את היהודים מארצם בתקופת מלחמת העצמאות: כ-850,000 יהודים פליטים שגורשו ממדינות ערב, ומלבד רכוש מיטלטלין, הוחרם להם שטח אדמה של 45,000 קמ"ר [פי 4 גדול משטח מדינת ישראל}), חומרה, מעשים, התנהגות ברברית, חוסר שוויון בין הזכויות שלא קיבלו היהודים לפליטי הפלסטינאים (הפליטים הפלסטינים הם אוכלוסיית הפליטים היחידה בעולם שבה גם צאצאי הפליטים ובני-זוגם זכאים למעמד של פליט, ובכך מקבלים סיוע כספי ותמיכות שונות. וזאת, למרות שהם הגיעו לארץ ישראל מארצות ערב רק בתקופה קצרה לפני 1948 [ואין זה עומד באמנת הפליטים הבינלאומית]) שמקבלים מאונר"א וכן צאצאיהם (בעוד שיהודים אפילו לא מקבלים על השואה).

$11.9.

$13.    (בהנחה שלא משנה ולא רלוונטי השאלה ותשובה מקודם), מהו המצב האמיתי של הפלסטינאים כיום יחסית לשאר?

$12.

$12.1.תנאים באיוש: הפלסטינאים נוסעים חופשי (וחלקם תוך טרור) ב-97% מכבישי איו"ש (אסור להם להיכנס רק ל-3% שהם היישובים היהודים, בעוד שליהודים לרוב שטחי איו"ש אין אישור נסיעה וכניסה, וגרוע מכך, ליהודים קיימת סכנת חיים מטרור בכבישי איו"ש). רוב הפלסטינאים גרים בביתי קרקע חד-משפחתיים (לא צר להם כיהודים בישראל שמפגינים על צפיפות דיור), מקבלים מהמדינה תשתיות מים וחשמל ללא תשלום מיסים (ואף מסחר בשחור, ואילו יהודי ארצות ערב בגלות שילמו מיסים רבים והזויים לשלטונות הערביים המושחתים), אחוז בוגרי האונ' אצלהם הכי גבוה למול שאר מדינות ערב, הורסים עשרות מקורות ומעיינות מים מזיהום ביובים מופקרים וזריקת אשפה ללא אישור וחייבים מעל למיליארד לחברת החשמל.

$12.2.יחסית למדינות ערב: רוב הפלסטינאים (75%) בכלל גרים במדינת ירדן, שבה שפל כלכלי ותברואתי לעומת איו"ש, וכן המצב גרוע יחסית מול רוב המדינות הערביות.

$12.3.זכויות משופרות כפליטים מיוחדים בעולם: אילו בישראל הוכרו כפליטים יחידים בעולם שגם צאצאיהם מוכרים כפליטים ולמרות שפעילים בארגוני טרור ו/או הוכרו ומקבלים זכויות אזרחויות נוספות), ובכלל אינם מתנהלים כלכלית כגוף/עם/אוטונומיה/ממשלה אלא נתמכים בתלותיות בארגוני שמאל בינלאומיים כ-NGO.

$14.    (בהנחה שלא משנה מהו מצבם של הפלסטינאים יחסית לשאר), האם ניתן להגיע להסכם (שלום או דומה לו) עם הפלסטינאים?

$12.4.כמו שלא ניתן (ושום מדינה מערבית אפילו לא מנסה) עם ארגון אלקעידה או דעא"ש-המדינה האיסלאמית, כך סביר שגם לא ניתן להגיע להסכם עם הפלסטינאים (ככלל, לא משנה אם מול ארגון מייצג מסוים).

$12.5.הגדרת המחלוקת כפוליטית (מושג שאין לו הגדרה ממשית ונפרדת, והוא נכלל בתוך הדת, כי הדת אינה מוציאה תחום זה ממנה) ולא כדתית, הינה הטעיית ניסוח כאילו ניתן לפתוח זאת במו"מ כזה או אחר, בעוד למשל ברור שאת המחלוקת על הר הבית אינה פתירה.

$12.6.ניסיון העבר מלמד, במיוחד בתקופת הסכמי אוסלו, שבזמן מו"מ היה הכי הרבה טרור מצד הפלסטינאים (יוכלו לתרץ זאת שהיו ביניהם מתנגדים אלימים, אך ידוע שיש איסור למסור/לוותר על אדמה אסלאמית – 'צמודה', שאותו מנהיג ינודה מהאסלאם וכנראה יישחט במהרה ע"י עמו).

$12.7.הפלסטינאים לא קיימו את רוב ההסכמים, אלא הפרו אותם במהירות, ולא האמון והסיכוי לקיום של הסכם כזה או אחר, אינה הדרך הנכונה להמשך.

$12.8.רוב הפלסטינאים לא מעוניינים בהסכם (שלום או דומה לו), אלא בהגשמה דתית, וכך מתבטא כל אסלאמי ופלסטינאי, ללא קשר לרמתו הדתית.

 אבל אנו אשמים שמאז 1967 הזנחנו את סיפוח איו"ש: "וַיְרַפּוּ אֶת-שֶׁבֶר בַּת-עַמִּי, עַל-נְקַלָּה--לֵאמֹר, שָׁלוֹם שָׁלוֹם; וְאֵין, שָׁלוֹם." (ירמיהו ח'), וצדק היסטורי ותורני בעיניי 'הנאורים' ובמתחשבי הגויים השכיח נבואת-הבטחת עולם: "וְהוֹרַשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ, וִישַׁבְתֶּם-בָּהּ: כִּי לָכֶם נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ, לָרֶשֶׁת אֹתָהּ... וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, מִפְּנֵיכֶם--וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם--עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ; וְהָיָה, כַּאֲשֶׁר דִּמִּיתִי לַעֲשׂוֹת לָהֶם--אֶעֱשֶׂה לָכֶם." (במדבר לג'), ופירש 'אור החיים' בזו הלשון: “פירוש לא מלבד שיחזיקו בחלק מהארץ שלא זכיתם בו אלא גם חלק שזכיתם בו אתם וישבתם בו וצררו אתכם על חלק שאתם יושבים בו לומר קומו צאו ממנו, ופירוש תיבת על כדרך אומרו 'על אשר מריתם פי על אשר לא קדשתם' ".

"וַיֹּאמֶר יְהוֹשֻׁעַ, אֶל-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל:  עַד-אָנָה, אַתֶּם מִתְרַפִּים, לָבוֹא לָרֶשֶׁת אֶת-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר נָתַן לָכֶם ה' אֱלֹהֵי אֲבוֹתֵיכֶם." (יהושע יח'). שנזכה ("וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים... וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים, וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת--לֹא-יִשָּׂא גוֹי אֶל-גּוֹי חֶרֶב, וְלֹא-יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה." (ישעיהו ב')), חתימה טובה

http://www.tsedek.com/1/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%AA/israeli-palestinian-conflict

טבלת השוואה משולשת:

השלכות של מצב יהודה ושומרון/הגדה המערבית, על מדינת ישראל ועל הפלסטינאים

הנושא הראשי

נושא משני

במצב של השארת המצב הקיים (מתווה אוסלו, שטחי A, B, C)

במצב של סיפוח הגדה המערבית לשטח רשמי וחוקי של מדינת ישראל

במצב של מסירת שטחי איו"ש בגבול הקו הירוק לידי הרשות הפלסטינאית

זכויות תורניות היסטוריות ומשפטיות

שליטה היסטורית והמשך נכון לעם

שטחי יהודה ושומרון, מהווים את עיקר ממלכת יהודה וישראל מתקופת התנ"ך-המקרא. איבוד חלק מהזכויות של שטח A, דבר שלא קרה מעולם; המרד הגדול נגד הרומאים ומרד בר כוכבא מצביעים על מאבקם של עם ישראל בארצו.  

https://www.youtube.com/watch?v=JppkcgZwGmM

המשך השליטה ההיסטורית, זכייה במאבקם של היהודים לאורך כל הדורות, בזיקה שמתבטאת בתורה, בתרבות ומנהגי העם היהודי: מצוות עלייה לארץ ישראל ולירושלים בפרט (ואם לא בחיים, אז  הגעה לקבורה), אזכור בניית ירושלים במגוון תפילות ובחגים, 4 צומות, אזכור בחתונה, סיוע ליהודי ארץ ישראל בשליחת כספים (דמי חלוקה), 669 ציונים ועיר הנ"ך (ומנגד ללא אזכור 1 בקוראן).

מנגד, כ-75% מפלסטינאים (11 מיליון) גרים במדינת ירדן, כך שטבעי ונכון הוא שהם יישארו בירדן (בין בדרך של אזרחים ירדניים, או בדרך של הקמת מדינה עצמאית-פלסטינאית שם-בירדן).

איבוד המגמה ההיסטורית. מעניין שסירובם התמוה של הפלסטינאים לקבל הצעות נדיבות של ראשי ממשלה בישראל, מראה עד כמה ישנה יד מכוונת לא לעצור את הזכות המשפטית והשליטה היהודית באזור.

 

משפטית

כל עוד אין מדינה פלסטינאית, וכל עוד הסכמי אוסלו ובנותיה הופרו הפרות גסות ויסודיות, שיש בהן לבטל את באופן חד צדדי את ההסכם כולו, הרי שיש ליישם את הזכות המשפטית שחלה בפועל ולפני 1967, והיא שליטה של מדינת ישראל, ולפני כן הצהרת בלפור ואישרורה בוועידת סן רמון.

החלת זכויות משפטיות חוקיות ולגיטימיות, כפי שעשו מדינות נוספות, שלהן אפילו לא היה קשר ועבר היסטורי ותורני למקום.

איבוד הזכויות המשפטיות של למדינת ישראל בפועל ובעבר, כפי שלמשל האימפריה העותומאנית היתה הבעלים של שטח ארץ ישראל (ומסרה אותם לבריטים בהסכם הכניסה במלה"ע ה-1).

 

ירושה והתיישבות

עם ישראל קיבל בירושה את נחלת הארץ מנח (יובלים, פרק ט'), כצאצא של שם."יָדוֹעַ, תֵּדְעוּ, כִּי לֹא יוֹסִיף ה' אֱלֹהֵיכֶם לְהוֹרִישׁ אֶת-הַגּוֹיִם הָאֵלֶּה, מִלִּפְנֵיכֶם; וְהָיוּ לָכֶם לְפַח וּלְמוֹקֵשׁ, וּלְשֹׁטֵט בְּצִדֵּיכֶם וְלִצְנִנִים בְּעֵינֵיכֶם, עַד-אֲבָדְכֶם מֵעַל הָאֲדָמָה הַטּוֹבָה הַזֹּאת, אֲשֶׁר נָתַן לָכֶם ה' אֱלֹהֵיכֶם."  (יהושוע כג').

מאז כיבוד יהושע, שום עם מלבד עם ישראל, לא זכה לשבת בארץ ישראל: "וַהֲשִׁמֹּתִי אֲנִי, אֶת-הָאָרֶץ; וְשָׁמְמוּ עָלֶיהָ אֹיְבֵיכֶם, הַיֹּשְׁבִים בָּהּ.  וְאֶתְכֶם אֱזָרֶה בַגּוֹיִם, וַהֲרִיקֹתִי אַחֲרֵיכֶם חָרֶב; וְהָיְתָה אַרְצְכֶם שְׁמָמָה, וְעָרֵיכֶם יִהְיוּ חָרְבָּה." [ויקרא כו'])

" וְאֵלֶּה הַגּוֹיִם אֲשֶׁר הִנִּיחַ ה', לְנַסּוֹת בָּם אֶת-יִשְׂרָאֵל, אֵת כָּל-אֲשֶׁר לֹא-יָדְעוּ, אֵת כָּל-מִלְחֲמוֹת כְּנָעַן רַק, לְמַעַן דַּעַת דֹּרוֹת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל, לְלַמְּדָם, מִלְחָמָה--רַק אֲשֶׁר-לְפָנִים, לֹא יְדָעוּם חֲמֵשֶׁת סַרְנֵי פְלִשְׁתִּים, וְכָל-הַכְּנַעֲנִי וְהַצִּידֹנִי, וְהַחִוִּי, יֹשֵׁב הַר הַלְּבָנוֹן--מֵהַר בַּעַל חֶרְמוֹן, עַד לְבוֹא חֲמָת וַיִּהְיוּ, לְנַסּוֹת בָּם אֶת-יִשְׂרָאֵל--לָדַעַת, הֲיִשְׁמְעוּ אֶת-מִצְו‍ֹת ה', אֲשֶׁר-צִוָּה אֶת-אֲבוֹתָם, בְּיַד-מֹשֶׁה ." (שופטים ג').

, ואילו המצב היום הפוך

         

דמוגרפיה

       

ביטחון צבאי

       

מעמד בינלאומי של מדינת ישראל

       

מעמד התושבים היהודים

       

רמת החיים של הפלסטינאים

       

הפליטים הפלסטינאים

       

השפעה על השליטה בהר הבית

       
         

הפטרת השבוע מ: "אַל-תִּפְחֲדוּ, וְאַל-תִּרְהוּ--הֲלֹא מֵאָז הִשְׁמַעְתִּיךָ וְהִגַּדְתִּי, וְאַתֶּם עֵדָי; הֲיֵשׁ אֱלוֹהַּ מִבַּלְעָדַי, וְאֵין צוּר בַּל-יָדָעְתִּי."

טעינו, מודים. הקב"ה מוכיח (שוב), מה שקבע בתורה, שאדמת ארץ ישראל צריכה להיות שייכת רק לעם ישראל (ואם העם הנבחר-סגולה אינו זכאי לארצו, אז מי כן?!) כאשר אנו יושבים עליה, כי זוהי מצווה עיקרית ועקרונית בתורה (ראה ערך: "ציונות"), שאמנם צריך לה אומץ וביטחון בה' (ראה ערך: "המרגלים"), אך אין פתרון אחר - כמו לשלב עם (או מדינה או אוטונומיה) אחר שיישב עליה (כולל עזה!), וכל פתרון אחר שנראה הומני או הגיוני בפוליטיקה אנושית צרה (הסכם שלום/הפרדה/אוטונומיה/מדינה), חוזר אלינו בייסורים (דמוי טרור/מלחמה) מדי כמה שנים, בתובנה כי קללה ועונש הוא: "וְהוֹרַשְׁתֶּם אֶת-הָאָרֶץ, וִישַׁבְתֶּם-בָּהּ: כִּי לָכֶם נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ, לָרֶשֶׁת אֹתָהּ... וְאִם-לֹא תוֹרִישׁוּ אֶת-יֹשְׁבֵי הָאָרֶץ, מִפְּנֵיכֶם--וְהָיָה אֲשֶׁר תּוֹתִירוּ מֵהֶם, לְשִׂכִּים בְּעֵינֵיכֶם וְלִצְנִינִם בְּצִדֵּיכֶם; וְצָרְרוּ אֶתְכֶם--עַל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַתֶּם יֹשְׁבִים בָּהּ; וְהָיָה, כַּאֲשֶׁר דִּמִּיתִי לַעֲשׂוֹת לָהֶם--אֶעֱשֶׂה לָכֶם." (במדבר לג'). פירוש הפסוק האחרון מיושם ע"י הפלסטינאים, שהם ששים להקריב חייהם כדי להורגינו (כך למשל, מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של חמאס, מאיים לאחרונה: "לוחמינו רוצים למות כמו שהחיילים שלכם רוצים לחיות" ומצוות השהידים).

רחמי שמיים יקלו את העונש, והבא נשכיל להפיץ ולשכנע (תחילה את החרדים שאחוזים בעיוות דיני גלות ונטשו את מצוות הציונות – לחימה כיבוש והתנחלות) כי סיפוח מדיני ומוניציפאלי והתנחלות הם לא רק המשך הציונות, אלא תחילה זהו תכלית ורצון ה' – שהוא הטוב ביותר, ומכאן הדרך לביטחון שלום ושלווה לעמינו, והפתרון ישים גם כיום, למשל, חה"כ פייגלין מציע את פתרון שבעת השלבים לסיום הסכסוך: על צה"ל תקוף את כל היעדים ברצועה ללא התחשבות בסביבה ולכבוש את עזה. השלב האחרון, כולל אכלוס מלא של רצועת עזה בישראלים:http://www.thepost.co.il/news/new.aspx?pn6Vq=E&0r9VQ=FLFJH
לפי הנתון שפורסם במדורי הכלכלה, ע"פ תקדים מלחמת לבנון השנייה, עתיד מבצע צוק איתן לעלות באופן ישיר ועקיף - לפחות עשרה מיליארד ₪. (מקור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4540054,00.html)
בעזה 1.3 מיליון תושבים (לא 1.8) שהם כ 200,000 בתי אב. משכורת ממוצעת בעזה הנה בפועל כ 350 ש"ח בחודש - בואו נגיד 500 ₪. (מקור:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000957869)
כלומר במה ששילמנו כדי להרוס את עזה ולהרוג אלפי עזתים, יכולנו לשלם לכל בית אב ברצועה, 50,000 ש"ח - שהם כמאה משכורות חודשיות או אם תרצו כשמונה שנות עבודה - בכדי לסייע להם בנחת ולאורך זמן - לממש את רצונם להגר. (מקור:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4537161,00.html)

"למען ציון לא אשתוק" - "אכן אתה אל מסתתר, אלוהי ישראל מושיע"

אולי הישמעאלי הכה את היהודי בגלל המס הכנסה והמע"מ הגבוהים בישראל? אופס, במגזר הערבי השוק השחור הגבוה בישראל (כך שמיסים הם לא ממש משלמים, אך דורשים קבלת דמי ביטוח לאומי). אולי הערבי מחה על מצוקת הדיור באעבלין? אה, בעצם הרוב גרים שם בווילות ענק ללא אכיפת חוקי התכנון והבנייה. אז אולי הוא מחה נגד הארנונה היקרה? אה, גם אין היטל ארנונה בכפר. יתכן ורצה להפגין את הזכות התורנית שלו בישראל ובירושלים? אבל האמת שמוחמד לא ציין את ישראל וירושלים בקוראן. אז אולי על זכותו ההיסטורית בארץ ישראל? אבל שום מעולם לא שכן בארץ ישראל עם ערבי רשמי, וכן מעולם לא נתן שום שלטון בארץ ישראל זכות משפטית לכונן פה עם ערבי, ואילו כל גידולם הדמוגרפי והתפתחותם העיקרית היה תודות ליישוב היהודי. אז אולי פשוט הערבי רצה לנקום ביהודי על ההשוואה של היחס ליהודים בארצות ערב בתקופת הגלות? ובכן, מנגד, יהודים לא התעללו או הכו ערבים לשווא, ובטח שלא ביצעו שום פוגרומים, אדרבא, הם שילמו כפל ויתר מיסים מהאזרחים הערבים (כדוגמת מס גולגולת, מס נתין, מס שמירה), פיתחו את רמת החיים בארץ הערבית, שמרו נאמנות לשלטון והקפידו על חוקי המדינה, ובתמורה לכל זאת – בתקופת קוממיות מדינת ישראל, הערבים סילקו אותם בפרעות קשות של רציחות ואונס לצד גזילת רכושם, שעד היום היהודים לא מוכרים כפליטים ואפילו לא הושב להם שווי המקרקעין והרכוש מארצות ערב.

"אוֹיָה-לִי, כִּי-גַרְתִּי מֶשֶׁךְ;    שָׁכַנְתִּי, עִם-אָהֳלֵי קֵדָר.
רַבַּת, שָׁכְנָה-לָּהּ נַפְשִׁי-  עִם, שׂוֹנֵא שָׁלוֹם.אֲנִי-שָׁלוֹם, וְכִי אֲדַבֵּר; הֵמָּה, לַמִּלְחָמָה."(תהילים קכ').

להרחבה במאמרים ובסרטונים:http://stage1.darotools.com/myesha.HE.V1/?CategoryID=336

הצעות לבחירת הלב היהודי:

מצוקת הדיור: כאשר 90% מהציבור היהודי גר בדירות, ואילו 90% מהציבור הערבי גר בבתי קרקע על שטח קרקע נרחב, אז למה אינך מוחה מהמחאה החברתית או פוליטיקאי לא הציג נתון זה (ודורש שוויון וצדק)? הלא זו הרווחה העיקרית בדיור (על הטיעון שאין לערבים תכנית בניין עיר ו/או היתרי בנייה, הרי שזו תשובה מטעה, כי לרוב היישובים הערבים יש תכניות מתאר עיר, אך הערבים לא מעוניינים (וגם לא אוכפים זאת עליהם) לשלם את מס הארנונה (שמממן ועדת תכנון ובנייה), והשלטון המרכזי אינו עוסק בבנייה מקומית.

איפה הכסף: לפני שפוליטיקאים מכריזים היכן לדעתם ראוי להשקיע את כספי המדינה, תחילה ראוי להם לומר את המקורות הנוספים או הקיצוצים, ובכל אופן שיהיה דרישה וחיוב שווה בין הדומים שיש להם. השאלה למה אף מוחה מהמחאה החברתית או פוליטיקאי לא קרא לאכיפת מיסוי בשוק השחור שרובו ערבי? אפילו אם נניח שרובם עניים כדי לשלם מס הכנסה, עדיין עליהם לשלם את המיסים העקיפים (מע"מ, אגרות ועוד). אבסורד שהיהודים בארצות ערב שילמו מיסוי גבוה ממוסלמים; היטלים חדשים ומוזרים, מיסי מלחמה, מס גולגולת ועוד, ואילו בישראל כיום, הערבים שלא משלמים אפילו בשווה או בדומה ליהודים.

התנחלויות: חלק מציעים לקצץ בהתנחלויות, וגם לעקור את הקטנות שבהם, שאינן מגושי ההתנחלויות. לפני 2 דורות רוב אנשי הרוח והפוליטיקאים חתמו או היו בעד ארץ ישראל השלמה, ו-2 דורות לפניהם – אלו החלוצים שחירפו נפשם על שמירת גבולות הארץ ובנייתה, ועשרות דורות לאורך הגלות ששאפו אל אדמת ציון במגוון אורחות החיים (מצוות עלייה, תפילה לבניינה, 4 צומות, אזכור בחתונה, ברכת מזון, 669 ציונים ועיר הנ"ך ומנגד ללא אזכור 1 בקוראן, הגעה קבורה, ומנהגים רבים). הלא המתנחלים הם החלוצים ושומרי הגבולות היום, הם שמסכנים את נפשם בכאילו אזור 'כבוש', שהפלסטינים נוסעים בבטחה ובחופשיות בכל הכבישים (וכאמור הם לא משלמים על התשתיות), והמתנחלים מונעים מאזורים אלו להתפתח למרכזי טרור. אבל השאלה בקומה מעל היא למה יש בלב יהודי להמליץ לפנות יהודים ולא חלילה פלסטינים?! לפנות מתנחלים זה להיות "רציונאלי" או להבין את הלחץ הבינלאומי, ואילו לפנות פלסטינים זה פרימיטיבי וחלילה טרנספר. רוב ההתנחלויות הם אתרי מורשת והיסטורית התנ"ך שהעולם קיבל ומאמין, דוד המלך חי ומלך בהתנחלויות אלו, שבזלזול ובהינף יד ישנם יהודים שמוכנים לוותר ואף לגרש בכוח יהודים אחרים. זו לא חובה לחיות בארץ הצבי, זו זכות גדולה. מי שלא רוצה או לא מתחבר, רשאי לעזוב בעצמו, אך למה לבחור לרוץ לפוליטיקה כדי לגרש את אחיך היהודים.

תהליך השלום: יש הרואים או מחייבים מו"מ מדיני עם הפלסטינים ויהי מה: "וַיְרַפּוּ אֶת-שֶׁבֶר בַּת-עַמִּי, עַל-נְקַלָּה--לֵאמֹר, שָׁלוֹם שָׁלוֹם; וְאֵין, שָׁלוֹם." (ירמיהו ח'). כמעט שלא השתנה כלום בין הפלישתים בימי דוד המלך, לבין הפלסטינים בימי הקמת המדינה, להיום. השאלה אם ה"רודפי שלום" פועלים גם כך בחייהם האישים; שכל פעם שהם חותמים על הסכם חוזר, וכשהצד השני מפר אותו, הם מחליטים להתחנן יותר בפני הצד המפר כדי שיסכים שוב למו"מ, ועל זה הדרך גם ההצעות וההסכמים יותר נדיבים: "אוֹיָה-לִי, כִּי-גַרְתִּי מֶשֶׁךְ; שָׁכַנְתִּי, עִם-אָהֳלֵי קֵדָר. רַבַּת, שָׁכְנָה-לָּהּ נַפְשִׁי- עִם, שׂוֹנֵא שָׁלוֹם. אֲנִי-שָׁלוֹם, וְכִי אֲדַבֵּר; הֵמָּה, לַמִּלְחָמָה."

מדינה פלסטינית: נניח והבנו שהפלסטינים אינם מעוניינים בשלום אמיתי: "חֵץ שׁוחט [שָׁחוּט קרי] לְשׁוֹנָם מִרְמָה דִבֵּר | בְּפִיו שָׁלוֹם אֶת רֵעֵהוּ יְדַבֵּר וּבְקִרְבּוֹ יָשִׂים אָרְבּוֹ" (ירמיהו ט). האם הפתרון שעולה הוא הפרדה הארץ וחלוקת שתי מדינות, לשני העמים? מה עם כל הפליטים הפלסטינים שייכנסו למדינה  הפלסטינית ויכינו צבא טרור להשתלטות על כל ישראל?! אבל זו רק סיבה ביטחונית, הרי הקומה שמעל קובעת – הצדק והאמת. ובכן, בעוד שאושרר בסעיף 80 של מגילת האו"ם, כהמשך לוועידת סן רמו משנת 1920, כהמשך להצהרת בלפור 1917, כי האדמות שממערב לירדן הן נחלתן של העם היהודי בלבד, וההצעה בכט' בנובמבר 1947 שנתנה לפלסטינים לקבל מדינה בסמוך, סורבה על ידם (ועוד יצאו למלחמה), בכך, משפטית, ההצעה נפסלה והזכות כבר אינה עומדת. אז למה שאנו היהודים נציע זאת מחדש?! כמו אז במלחמת העצמאות, יצאו 7 עמים כנגדנו להחריבנו, וכך היום זוהי מטרתם היחידה, אז שניתן להם אמצעי לממש זאת? משפטית, לפי החוק הבינלאומי, עם שאשם במלחמה, במקרה הזה - הערבים גם פרצו והתחילו במלחמה, וגם הפסידו בה, צריך לשאת בתוצאותיה והוצאותיה (ראו גרמניה בשני מלחמות העולם). ולמרות זאת, אונר"א משלם כספים ל-5 מיליון פליטים, שהם הצאצאים של הפליטים המקורים, למרות שקיבלו קיצור שנים כדי שיוכלו לקבל הטבות פליטי מלחמה, אך צאצאי ניצולי השואה לא מקבלים כספים, ובהשוואה ישירה, היהודים שגורשו באותם השנים מארצות ערב – כתוצאה וכהמשך למלחמת העצמאות, לא קיבלו שום זכות או כספים מהערבים או מהעולם. יתרה מכך, הערבים גזלו רכוש עתק וקרקעות יקרות של היהודים במדינותיהם, ועל אלו צריך להתמקח בכל מו"מ, לפני כל ויתור לערביי העולם והפלסטינים. היות ש-75% מפלסטינאים (11 מיליון) גרים בירדן, הרי שקיזוז הטבעי המתבקש הוא שיישארו בירדן, ויקימו מדינה עצמאית שם, או בכל אופן לא פה.

לְמַעַן צִיּוֹן לֹא אֶחֱשֶׁה וּלְמַעַן יְרוּשָׁלִַם לֹא אֶשְׁקוֹט (ישעיה סב').

מטרת השירות של החייל הישראלי, הנאצי, והחרדי

התקיפות נגד בנט עטו עליו כסרבן פקודה וכמכשיל הדמוקרטיה. לדעתי הם צבועים: ניסים משעל מתגאה שהוא ידע לשאול את השאלה שנמצאת באזור האפור והנסתר של בנט. לי יש שאלה למשעל: האם אתה (וגם אתה הקורא) היית מפנה בכוח את הוריך מביתם? האם היית גורר את נכדך בכוח כשהם מתבצרים בקן והגנת משפחתם? יחימוביץ הזהירה על מרי אזרחי, אז תכריזי שנשמע דעתך: האם חיילי גרמניה הנאצית היו צריכים לסרב פקודות הנוגעות לרצח עם (ולכאורה החייל הנאצי התגייס למטה זו, ואילו חייל צה"ל התגייס להגן על אזריה המדינה ולהלחם באויב, לא בעמו)? אולי זו משוואה קשה, מה בנוגע לטרנספר לגטו? הרי שלא אם כן, מדוע זה אנו באים בטענות לחיילים הזוטרים שרק ביצעו מלאכתם "נאמנה"? האמת הפוכה, ואיבדנו את האמונה והאומץ לאומרה; הגבול בין המוסר הבסיסי לבין קיום מערך צבאי ממושמע הוא לא בשאלה לסירוב פקודה של טובי ונאמני ציון, אלא בפינוי אויבי ישראל שהמושג 'טרנספר' גורם לשמאל חלחלה, כאילו זה לא נכון ואפשרי, אך מאידך לסלק אלפי יהודים שהתיישבו בשליחות הממשלה ובנאמנות כדי לחזק את גבולות הארץ ולהמשיך את המפעל הציוני בחירוף נפשם, מצטייר כהרס ה"שלום": "וַיְרַפּוּ אֶת-שֶׁבֶר בַּת-עַמִּי, עַל-נְקַלָּה--לֵאמֹר, שָׁלוֹם שָׁלוֹם; וְאֵין, שָׁלוֹם." (ירמיהו ח'). הלא תמורת ה"שלום" או רק ההיפרדות קיבלנו את חבל עזה כאזור מצבור תחמושת וטרוריסטים, וליפול שוב בשקר זה ולהפקיר את מרכז הארץ בפינויים נוספים ביהודה ושומרון: "כִּי אֲמַרְתֶּם, כָּרַתְנוּ בְרִית אֶת-מָוֶת, וְעִם-שְׁאוֹל, עָשִׂינוּ חֹזֶה; שיט (שׁוֹט) שׁוֹטֵף כִּי-עבר (יַעֲבֹר) לֹא יְבוֹאֵנוּ, כִּי שַׂמְנוּ כָזָב מַחְסֵנוּ וּבַשֶּׁקֶר נִסְתָּרְנו " (ישעיהו כח').   צביעות אחרונה: הרי צעקתכם לגייס את החרדים בכל מחיר נשמעה בכל פינה. השאלה הבאה שעולה, מה הטעם בכך? הרי ההנחה שרוב החרדים יסרבו לבצע פינוי נגד אחיהם שומרי התורה?

  http://www.inn.co.il/News/News.aspx/248806

הבטחת אלוהים לאברהם אבינו התקיימה בציונות, אך היססנו לאמצה:

"הארץ המובטחת" היא הארץ בגבולות המוזכרים בברית בין הבתרים (בראשית ט"ו, י"ח-כ"א) לאברהם אבינו

"בַּיּוֹם הַהוּא, כָּרַת יְהוָה אֶת-אַבְרָם--בְּרִית לֵאמֹר:  לְזַרְעֲךָ, נָתַתִּי אֶת-הָאָרֶץ הַזֹּאת, מִנְּהַר מִצְרַיִם, עַד-הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר-פְּרָת."

כך הם הגבולות לפי המפות של הצהרתבלפור משנת 1917, וכן לפי החלטת ועידת סן רמו 1920:

http://citizenship.cet.ac.il/CETHandler.ashx?n=CetEntities.FileViewer&i=7b6c26a9-ffd0-426d-b508-19d6c9d151f1&id=20628

הספר הלבן של צ'רצ'יל, יוני 1922, הגביל את הצהרתבלפורוהביא לקריעת עבר הירדן המזרחי מתחומי הבית הלאומי.

http://www.daat.ac.il/daat/kitveyet/shmaatin/nevo.htm

מפות נוספות של ארץ ישראל לפי הצהרתבלפור:

http://citizenship.cet.ac.il/CETHandler.ashx?n=CetEntities.FileViewer&i=7b6c26a9-ffd0-426d-b508-19d6c9d151f1&id=20628

http://www.edu-negev.gov.il/goel/bet-yatziv/megila/images/m21.jpg

http://www.gplanet.co.il/pictures/uploaded/954557.jpg

http://israelvets.com/picts/nation_reborn/full_size_images/PalestineMap.jpg

http://www.mythsandfacts.org/conflict/mandate_for_palestine/1920-mandate_for_palestine.jpg

http://www.manhigut.org/hebrew/images/palestine.gif

http://jafi.org/JewishAgency/English/Jewish%2BEducation/Compelling%2BContent/Eye%2Bon%2BIsrael/Maps/2.%2BBritish%2BMandate.htm&docid=D4yKllXp_jkvyM&imgurl=http://jafi.org/NR/rdonlyres/BF1CFEE4-915D-437A-8385-B5F9EF1CE445/12067/MANDATE.gif&w=402&h=402&ei=QtsGUr6NLM3zsgatyYCYAg&zoom=1&ved=1t:3588,r:36,s:100,i:112&iact=rc&page=7&tbnh=179&tbnw=179&ndsp=21&tx=81&ty=86" target="_blank">http://www.google.co.il/imgres?start=132&espv=2&es_sm=93&biw=1280&bih=659&tbm=isch&tbnid=ydGKklmPfJVnWM:&imgrefurl=http://jafi.org/JewishAgency/English/Jewish%2BEducation/Compelling%2BContent/Eye%2Bon%2BIsrael/Maps/2.%2BBritish%2BMandate.htm&docid=D4yKllXp_jkvyM&imgurl=http://jafi.org/NR/rdonlyres/BF1CFEE4-915D-437A-8385-B5F9EF1CE445/12067/MANDATE.gif&w=402&h=402&ei=QtsGUr6NLM3zsgatyYCYAg&zoom=1&ved=1t:3588,r:36,s:100,i:112&iact=rc&page=7&tbnh=179&tbnw=179&ndsp=21&tx=81&ty=86

http://www.deliberation.info/what-is-zionism/&docid=ZeStxzE_PtjGxM&imgurl=http://www.deliberation.info/wp-content/uploads/2012/08/The-Balfour-Declaration.jpeg&w=175&h=300&ei=LdsGUrGKLcLQtAb3oYH4AQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:71,s:0,i:297&iact=rc&page=4&tbnh=166&tbnw=97&start=65&ndsp=22&tx=38&ty=131" target="_blank">http://www.google.co.il/imgres?espv=2&es_sm=93&biw=1280&bih=659&tbm=isch&tbnid=vD1EXiPfVY-PMM:&imgrefurl=http://www.deliberation.info/what-is-zionism/&docid=ZeStxzE_PtjGxM&imgurl=http://www.deliberation.info/wp-content/uploads/2012/08/The-Balfour-Declaration.jpeg&w=175&h=300&ei=LdsGUrGKLcLQtAb3oYH4AQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:71,s:0,i:297&iact=rc&page=4&tbnh=166&tbnw=97&start=65&ndsp=22&tx=38&ty=131

רמי זיו, פדואל:

היחידה המרכזית לפיקוח של המנהל האזרחי ביהודה ושומרון אחראית על הפיקוח ועל האכיפה של הבנייה בשטחי "C".

http://www.cogat.idf.il/1334-he/Cogat.aspx

לשון המסמך המקורי:

"אל שכנינו הערבים:הארגון הצבאי הלאומיהזהיר.אתכם,כי אם תמשכנה ההתקפות הרצחניותעל.אזרחים עברים,יחדרו חייליו למרכזי הפורעים שלכם. ויטילו בהםעשו בהם שפטים. לא שעיתם לאזהרה. הוספתם לפגוע באחינו ולרצוח אותם באכזריות פראית.

כניסות: 5131
קטגוריה: ציונות עידכון אחרון ב-שלישי, 19 יולי 2016 נכתב על ידי מנהל אתר הדפסה דואל

באתר זה אין זכויות יוצרים: מותר להפיץ ללא צורך בציון המקור